Helyi hírek 2017. július 27. 13:00

Oldalkocsis motorral száguldani élvezet! - videóval

Képgaléria
- Nagyon jó volt ez a motorozás! Bár az én motorom menne ilyen gyorsan. Így fogalmazott Erzsike néni miután visszaérkezett a félegyházi „szelíd oldalkocsis motorosok" sétajáratával a Csanyi úti idősek otthonába. A 98 éves Kati néni büszkén és fiatalosan ült be az oldalkocsiba, és nagyon hálás volt a félegyházi motorosoknak ezért az élményért. Az oldalkocsisok nemzetközi találkozójuk megrendezése előtt idén úgy döntöttek, hogy a Csanyi úti és a Nádasdy utcai szociális otthon lakóit ajándékozzák meg a motorozás örömével. Az idős emberek hálával fogadták kezdeményezésüket.

Ónodi Árpád, az esemény főszervezője így fogalmazott: - Kiskunfélegyháza az „Oldalkocsis motorosok Mekkája” lett az elmúlt években, mert Közép-Európa egyik legnagyobb oldalkocsis motoros találkozója idén is Kiskunfélegyházán rendezik meg, augusztus 10-étől. A szervezők és a motoros közösség minden évben szeretne segíteni azoknak, akik nem tehetik meg, hogy szólómotorokra pattanva élvezzék a száguldás örömét. Az elmúlt évben a hátrányos helyzetű gyermekeknek, idén pedig az időseknek biztosítottunk lehetőséget ennek a szép élménynek az átélésére.

s. r.

 

Kövessen minket a Facebookon is!