Sport 2014. június 20. 23:30

Mozgalmas héten vannak túl a sakkozók

Képgaléria
Június 16-a és 20-a között immár sokadik alkalommal rendezte meg hagyományos sakktáborát a Kiskunfélegyházi HTK Sakkszakosztálya. Az első „lépéseket” június 16-án tették meg a hatvannégy mezős táblán a résztvevők. A zárás alkalmával június 20-án Nyílt Nemzetközi Sakkversenyt tartottak a Művelődési Házban, melyen a táborlakók mellett az Élő-pontokkal rendelkezők is asztalhoz ülhettek.

Az idei táborban 16 fiatal vett részt, akiket életkoruk, tudásuk szerint csoportokba osztottak. A legfiatalabbak a sakkozás alapjaival ismerkedtek meg, míg a többiek számára játékos, ügyességi versenyeket szerveztek a Honvéd pályáján. 

A tábor június 19-én ért véget, de a tanoncok június 20-án a KHTK Nyílt Rapid Sakkbajnokságán is megmutathatták tudásukat. A Honvéd Kupára 44 fő nevezett. A verseny hétfordulós svájci rendszerben zajlott.

A félegyházi játékosok mellett Kecskemétről, Halasról, Szentesről és Csongrádról is érkeztek sakkozók. 

Az Élő-ponttal rendelkezőknél Ábel Lajos győzött, megelőzve Lovas Dánielt és Volosin Vladimirt.

 

A kupát csak KHTK játékos szerezhette meg, ami az ötödik helyen záró Nagy Józsefnek sikerült. Mögötte Kovács László és Kemény Csaba zárt.

A legjobb női KHTK játékos Nagy Noémi lett.

 Az ifjúsági kategóriában Tóth László és Balogh Judit Dóra diadalmaskodott.

A legtapasztaltabbnak járó díjat Kozák János nyerte el. 

Az Élő-ponttal nem rendelkezőknél Könyves Gábor szerezte meg az első helyet, megelőzve Terbe Bélát és Kurucz Gergelyt.

Az ifjúságiaknál Papp Marcell Imre, Szekeres Orsolya és Szekeres Zsófia sorrend alakult ki.

A legfiatalabbak díjat Tánczos-Szabó Csenge és Karádi Áron érdemelte ki.

 

G. Z.

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!