Sport 2017. augusztus 13. 09:50

Vereség az idénynyitón

Balszerencsés mérkőzésen hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget a Kiskunfélegyházi HTK a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 2017/18-as szezonjának 1. fordulójában augusztus 12-én. A tavalyi bronzérmes KHTK a helyzeteit jobban kihasználó Jánoshalmi FC-vel szemben maradt alul.

Nagy várakozás előzte meg a Kiskunfélegyházi HTK és a Jánoshalmi FC találkozóját, a nyár folyamán mindkét csapat átalakult. A KHTK vezetőedzőjének Koncz Zsoltot nevezték ki, aki játékosként a pályán is segíti együttesét. A másik oldalon a Bácsalmástól elköszönő Florin Nenad vette át a vezetőedzői pozíciót.

Óvatosan kezdtek a felek, egyik csapat sem rontott a másiknak. Az első félidő meddő félegyházi fölénye nem érett góllá, a kevés helyzetből nem született találat.

A szünetet követően bátrabbá váltak a vendégek, letámadással többször is zavart okoztak a félegyházi védelemben. Ezek egyikéből szabadrúgást harcoltak ki, amit Kisa Péter az 56. percben értékesített. (0-1)

A bekapott gól után felpörgött a KHTK, nyomás alá helyezte a betömörülő jánoshalmiakat és a 68. percben egy oldalról érkező pontrúgással Csurka Ádám révén kiegyenlített. (1-1)

Döntetlen állást követően lendületben maradt a KHTK, több ziccert is kialakított, de a befejezésekbe hiba csúszott. A vendégek kihasználva a hazai csapat támadásait nagyobb térhez jutottak, ami kedvezett a gyors ellenakcióknak. Ezek egyikéből a leshatárról kiugorva ziccerig jutottak, amit Farkas Pál váltott gólra. (1-2)

A játékban nem volt benne a második vendégtalálat, ami megfogta a félegyháziakat. A hajrában mindent egy lapra feltéve támadtak a hazaiak, de egyenlíteniük nem sikerült, a vendégek több kontrát vezetve ekkor eldönthették volna a mérkőzést. Több gól már nem esett, némi meglepetésre Jánoshalmára került a három pont.

Mestermérleg:

Florin Nenad (vezetőedző, Jánoshalmi FC):

Nehéz mérkőzésre számítottunk Kiskunfélegyházán, a helyi csapat minden évben dobogóra esélyes. Zárt taktikával készültünk, a második félidőben megvalósítottunk, amit elterveztünk, a hajrában akár több gólt is lőhettünk volna a kitámadó KHTK ellen. Az első hat között szeretnénk végezni a bajnokságban, a jó rajt lendületet adhat.

Koncz Zsolt (játékos-edző, Kiskunfélegyházi HTK):

Megvoltak a lehetőségeink, de a meccs rosszul alakult a szempontunkból. Az első félidőben tompán játszottunk, akkor kezdtünk felpörögni, amikor az ellenfél megszerezte a vezetést. Onnantól kezdve irányítottunk, több ziccert kialakítottunk, de nem tudtunk fordítani, sőt a vendégek szinte a semmiből újabb gólt lőttek. A bajnoki nyitányból messzemenő következtetést nem szabad levonni. A találkozó fordulópontjaiból most rosszul jöttünk ki, célunk a dobogó, de ehhez az első perctől kezdve lendületesen kell játszanunk.