Sport 2017. augusztus 27. 12:00

Gólzáporos győzelem

Megszerezte első győzelmét a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 2017/18-as szezonjában a Kiskunfélegyházi HTK. Az augusztus 26-i játéknapon a Soltvadkerti TE-t fogadta hazai pályán. A vendégek kerültek előnybe, de a KHTK az első félidő közepére fordított. A második játékrészben az 53. perctől emberhátrányban futballoztak a félegyháziak, ennek ellenére magabiztos, 5-3-as győzelmet arattak.

Első sikerére készült a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 3. fordulójában a Kiskunfélegyházi HTK. A vendég soltvadkertiek próbálták meglepni a félegyháziakat és némileg váratlanul a 9. percben előnybe kerültek (0-1).

A bekapott találat ellenére a KHTK irányított és rövid idő alatt a 29. percre megordította az állást, majd a szünet előtt nem sokkal a jó formában futballozó Csurka Ádám révén már 3-1-re vezetett.

A mérkőzés ennek ellenére nem dőlt el, a csereként pályára lépő Kadosa Zsoltot az 53. percben kiállította a játékvezető, a félegyháziak emberhátrányba kerültek.

A soltvadkertiek ezt és egy védelmi megingást kihasználva 3-2-re felzárkóztak, de csupán pár percig örülhettek, Csurka Ádám ugyanis két gyors akciót is gólra váltott (5-2), eldöntve az összecsapást.

A vendégek erejéből a hajrában még egy szépítő találatra futotta, de nem forgott veszélyben a KHTK győzelme (5-3).

A félegyháziak legközelebb a Magyar Kupa 3. fordulójában lépnek pályára. Augusztus 30-án, szerdán 17 órától a Kecskeméti LC-t fogadják.

Koncz Zsolt (játékos-edző, Kiskunfélegyházi HTK)

- Rosszul kezdtük a mérkőzést, az első vendég támadásból gól született. Ezt követően mi irányítottunk és az első félidőben sikerült fordítanunk. A második játékrészben kicsit megzavart minket a kiállítás, ettől függetlenül begyűjtöttük a három pontot. Fontos lenne, hogy higgyenek a játékosaim magukban, ebből a mérkőzésből még többet ki lehetett volna hozni. A védekezésben nem vagyunk eléggé agresszívek, határozottak, az ellenfél kihasználta hibáinkat. Remélem, hogy ez a győzelem lendületet ad és hosszú távon eredményesek leszünk. Készülünk a Magyar Kupára, a Kecskemét ellen is szeretnénk nyerni. Nagyon jó erőfelmérő lesz, megteszünk mindent a győzelemért.

Bács-Kiskun Megyei I. 3. ford. 08. 26.

Kiskunfélegyházi HTK – Soltvadkerti TE 5-3 (3-1)

Gólszerzők: Szalai Ádám 26. p. (öngól), Palásti Sándor 29. p., Csurka Ádám 40. p., 65. p., 68. p., ill. Kővári Csaba 9. p., Szentmiklósi Dániel 60. p., Frei Tamás 82. p.,

Piros lap: Kadosa Zsolt 53. p. (Kiskunfélegyházi HTK),