Sport 2017. szeptember 10. 09:00

Pontokat hullajtott a KHTK

Közelebb állt a győzelemhez, de helyzeteit nem tudta kihasználni, így 1-1-es döntetlent ért el hazai pályán a Kiskunfélegyházi HTK a Bácsalmási PVSE ellen a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 5. fordulójában szeptember 9-én. Palásti Sándor lövésével a KHTK szerzett vezetést, a bácsalmási egyenlítést követően azonban nem született újabb gól.

Két felsőházi csapat találkozott a megyei I. osztályú bajnokság 5. fordulójában. A Kiskunfélegyházi HTK 7 ponttal a harmadik helyet, míg a Bácsalmási PVSE 6 egységgel a hatodik pozíciót foglalta el a táblázaton.

Mindkét együttes játékosai a pontszerzés reményében léptek pályára, a győzelemhez a félegyháziak kerültek előbb közelebb, Palásti Sándor megpattanó lövése a 24. percben utat talált a bácsalmási kapuba. (1-0)

A második félidőben több alkalommal is eldönthette volna a mérkőzést a KHTK, de az akciók befejezésébe rendre hiba csúszott, vagy pedig a vendégek kapusa védett bravúrral.

A 67. percben szinte a semmiből egyenlítettek a bácsalmásiak, Pincz Gilbert távoli megpattanó lövése a kapufáról vágódott a hálóba. (1-1)

A bekapott találatot követően támadólag léptek fel a félegyháziak, beszorították ellenfelüket. A hajrában több ziccert, meccslabdát is elhibáztak, ami pontvesztéshez vezetett.

Mestermérleg:

Vanó Sándor (vezetőedző, Bácsalmási PVSE)

Értékes pontot szereztünk a korábbi négyszeres bajnokcsapat otthonában, jelen helyzetünkben bravúrnak tartom az eredményt. A félegyházi játékosok az utolsó percig küzdöttek a győzelemért, sportszerű mérkőzésen hoztunk el egy pontot. Zárt védekezéssel készültünk, ebből próbáltunk helyzeteket kialakítani, kevés akciót vezettünk, de egy gólt elértünk.

Koncz Zsolt (játékos-edző, Kiskunfélegyházi HTK)

Nem gondoltam, hogy ennyire indiszponált teljesítményt fogunk nyújtani, a helyzeteink megvoltak, de azokat nem használtuk ki. Mindenki játéka elmaradt a várttól, ezen változtatni kell, ez a csapat ennél többre hívatott.