Helyi hírek 2014. június 24. 17:12

Szereti a függetlenséget 90 évesen is

Képgaléria
Szereti a függetlenséget 90 évesen is
Görög József Sándornét köszöntötte 90. születésnapján, június 24-én a városháza dísztermében Kapus Krisztián polgármester. Esztike néni vidáman, jó hangulatban fogadta a virágcsokrot és oklevelet.

A szépkorú hölgy annyit mondott életéről: mindig kemény munkára, önálló életre kényszerült. Fiatal korában cselédnek adták, később a Habselyem Kötöttáru Gyárban dolgozott, ahonnan 25 év munkaviszony után került nyugdíjba. Férje elvesztése után magára maradt, gyermekük nem született. Az egyedüllétet 90 évesen is jól viseli. Úgy fogalmazott: senki nem parancsol neki. Reggel nem szólnak rá, hogy mikor keljen fel, kedve szerint főz, akkor eszik, és azt, amire rákíván, amikor megéhezik. Rendszeresen jár bevásárolni, sétálni. Televíziózásra is fordít időt, de kedvenc sorozata nincs. Inkább rádiót hallgat, mert azon ugyanolyan jól tud aludni. Szomszédaival évtizedek óta él együtt, kölcsönösen segítenek egymásnak, és soha senkivel nem vesztek még össze.

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!