Helyi hírek 2014. június 24. 18:10

Alkotás és örömködés hete a művelődési központban

Képgaléria
Alkotás és örömködés hete a művelődési központban
Gyakorlat és előképzettség nélkül is részt vehetnek a felső tagozatos tanulók a művelődési központ képzőművészeti táborában. A június 30-án kezdődő foglalkozásokon a Holló László Képzőművész Kör alkotóinak segítségével megismerhetik és kipróbálhatják a szakmai fogásokat, művészeti technikákat.

A grafikára és a festészetre kerül a hangsúly a táborban. Ezen belül az alágazatok, a linómetszés és a sokszorosító grafikai eljárásokkal is megismerkedhetnek a fiatalok. Témanapok keretében lesz idejük a gyermekeknek kidolgozni és végigjárni azokat a technikákat, amire nincs idejük az iskolai keretek között. Emellett a városban is tesznek kirándulásokat. Ellátogatnak a Kiskun Múzeumba, megismerik Félegyháza köztéri szobrait, építészeti emlékeit – mondta el Molnár István a tábor vezetője.

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!