Helyi hírek 2014. június 25. 16:25

Péntekre halasztódik a szúnyogirtás

Képgaléria
Péntekre halasztódik a szúnyogirtás
Elmarad Kiskunfélegyházán a mai napra (jún. 25-re) tervezett szúnyogirtás. Ennek oka a kedvezőtlen időjárás – mondta el Páli Attila. A szúnyogritkítással megbízott cég munkatársa hozzátette, hogy az előrejelzések szerint várhatóan pénteken, az esti órákban tudják elvégezni a munkálatokat.

A szúnyogirtás mindig az esti órákra esik. Fontos, hogy az átlag hőmérséklet legalább húsz fokos legyen. Az eredményességhez hozzátartozik a csapadékmentes, szélcsendes időjárás. Ezek a feltételek június 25-én az előrejelzések szerint nem adottak. Ezért döntöttek úgy, hogy péntekre halasztják a munkálatokat. Páli Attila hozzátette: a felhasználásra kerülő szúnyogirtó az emberekre, meleg vérű élőlényekre nem veszélyes. A nyári, zavartalan kikapcsolódás, és a horgászok nyugalma érdekében az elkövetkező napokban a Tisza-menti területeken is elvégzik a szúnyogirtást.

Kövessen minket a Facebookon is!