Sport 2017. szeptember 23. 14:45

Döntetlen a rangadón

Bő egy percen múlott az Astra Kiskunfélegyházi Bulls győzelme a Tolna-Mözs ellen a női futsal NB I. 2. fordulójában. A fiatalokkal felálló és több rutinos játékost nélkülöző Astra hátrányból fordítva sokáig vezetett a Tolna ellen és a mérkőzés összképe alapján közelebb állt a győzelemhez. A vendégek az utolsó pillanatban egyenlítettek, amivel első pontjukat szerezték, az Astra továbbra is veretlen a női futsal első osztályban.

Az Astra győzelemmel, míg a Tolna-Mözs vereséggel kezdte a női futsal NB I. 2017/18-as kiírását. A csapatok erősségét figyelembe véve izgalmas rangadóra volt kilátás szeptember 23-án a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban.

A mérkőzést gólok szempontjából a tolnaiak kezdték jobban, Szalkai Kitti 3. percben elért találatára azonban néhány percben belül érkezett Astra válasz, Pintér Violetta szerzett bombagólt. (1-1)

Mindkét együttes szervezetten játszott, de támadásban az Astra bizonyult veszélyesebbnek, a gólhelyzetek egyikét Balázs Eszter a második félidő 6. perében lőtte be közelről, amivel vezetéshez juttatta csapatát. (2-1)

A tolnaiak feljebb tolták védekezésüket hátrányban, helyzetekig eljutottak, de az Astra is eldönthette volna a három pont sorsát.

Bő egy perccel a mérkőzés vége előtt a vendégek egyik próbálkozása utat talált az Astra kapujába, Varga Adél közeli gólja egy pontot eredményezett a tolnaiaknak. (2-2)

Értékelés:

Dombó János (vezetőedző, Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls):

A balszerencsés végjáték ellenére gratulálok a csapatnak. Bő egy perccel a vége előtt némileg váratlanul egyenlített az ukrán idegenlégiósokkal és válogatott játékosokkal felálló Tolna, ennek ellenére szinte végig mi irányítottunk, annak ellenére, hogy 6 meghatározó játékos is hiányzott a meccskeretből. A fiatal Astrás lányok éltek a bizalommal, erős tolnai együttes ellen szereztek pontot. A játék képe bizakodásra ad okot, a bajnokságban továbbra is veretlenek vagyunk.

Női Futsal NB I. 2. ford., 09. 23.

Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls – Brandmission-Artifex Tolna-Mözs 2-2 (1-1)

Gólszerzők: Pintér Violetta 6. p., Balázs Eszter 26. p., ill. Szalkai Kitti 3. p., Varga Adél 39. p.