Sport 2017. október 7. 16:10

Harcos mérkőzésen nyert az Astra

A még pont nélkül álló Gyulai Amazonok látogattak a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokba, ahol az Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls ellen léptek pályára október 7-én a női futsal NB I. 4. fordulójában. A jó formában lévő Astra megszenvedett a győzelemért, de a négy gólig jutó Dikanová Dominika vezérletével 6-3-ra nyert.

Előzetesen Astra győzelemre lehetett számítani a Gyulai Amazonok ellen, hiszen az Astra három forduló alatt 7 pontot szerzett, míg a gyulaiak nulla egységgel a tabella végén álltak.

A mérkőzés az Astra akarata szerint kezdődött, Görög Zsófia már a 3. percben betalált, Dikanová Dominika pedig további két gólt szerzett a 15. minutumig. (3-0)

A lelkesen játszó vendégek többgólos hátrányban sem adták fel, sőt az első félidő hajrájában szépíteni tudtak. (3-1)

A fordulást követően megmaradt a gyulaiak lendülete, Csanálosi Anada lövésével 3-2-re felzárkóztak, amit követően az egyenlítésre is megvolt az esélyük.

Az Astra rövid idő alatt rendezte sorait és visszavette a játék irányítását, majd Dikanová Dominka, valamint Görög Zsófia újabb találataival 5-2-re elhúzott. A vendégek ezt követően még újfent szépítettek, de a hajrában nem nyílt esélyük az egyenlítésre.

Az Astra összességében magabiztosan, 6-3-ra nyert és átmenetileg a tabella élére ugrott.

Dombó János (vezetőedző, Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls)

Csapatmunkával szereztük meg a győzelmet, szinte végig mi irányítottunk egy-két rövidebb periódust leszámítva, amikor is a Gyulai Amazonok akarata érvényesült. Szimpatikus, sportszerű ellenfelet vertünk meg, szép gólokat rúgtunk, lehetett látni a tudatos játékot. A gyulaiak nemcsak nekünk, több csapatnak is fejtörést okozhatnak a bajnokság során.

Női Futsal NB I. 4. ford. 10. 07.

Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls – Gyulai Amazonok 6-3 (3-1)

Gólszerzők: Dikanová Dominika 8. p., 15. p., 28. p., 39. p., Görög Zsófia 3. p., 30. p., ill. Kurai Nikolett 19. p., Csanálosi Anada 22. p., Kajári Gabriella 36. p.,