Sport 2017. október 8. 09:00

Hibátlan maradt a kézilabdacsapat - videóval

Harmadik mérkőzésén is győzött az NB II férfi felnőtt dél-keleti csoportjában a P&P Kiskunfélegyházi HTK kézilabdacsapata. Október 7-én a Makói KC-t verte meg 29-23-ra a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. A KHTK végig vezetett, a szünetbeli hatgólos különbség a második félidő egyes periódusában még tovább nőtt, a vendégek erejéből csupán rövidebb fellángolásra futotta, nem veszélyeztették a KHTK győzelmét. Három fordulót követően a félegyháziak jobb gólarányukkal vezetik a bajnokságot.

Az első két találkozóhoz hasonlóan ezúttal is hazai pályán játszott a P&P Kiskunfélegyházi HTK, a két győzelemmel rajtoló félegyháziak a pont nélkül álló Makói KC ellen léptek pályára.

Az újabb sikerre törő KHTK gyorsan magához ragadta az irányítást, a kezdeti támadásbéli pontatlanságokat leküzdve a szünetig hatgólos előnyt épített ki elsősorban jó védekezésének köszönhetően. (15-9)

A vendégek a második félidő elején némileg feljebb zárkóztak, rövid időre a különbséget is lefaragták, de három gólnál közelebb nem jutottak. (17-14)

17-14-et követően ismét a KHTK percei következtek, előbb 22-14-re, majd pedig 24-16-ra alakult az állás a második játékrész közepén.

A védelemre és a kapusteljesítményre ezúttal sem lehetett panasz és támadásban is hatékonynak bizonyultak a félegyháziak nem hagyva esélyt a makói csapatnak. A hajrá izgalommentesen telt, a KHTK magabiztosan, 29-23-ra nyert, így továbbra is százszázalékos a bajnokságban.

Értékelések:

Szemán Bars (játékos, P&P Kiskunfélegyházi HTK)

Kicsit nehezen lendültünk bele az elején, ennek ellenére a félidőben már jelentős különbséggel vezettünk, az előnyt a lefújásig megtartottuk. Új játékosként szeretnék bizonyítani, megszereztem első gólomat a csapatban. Örülök, hogy itt lehetek, a félegyházi szurkolók biztatása is sokat számít.

Miksi István (vezetőedző, P&P Kiskunfélegyházi HTK)

Jobban bírtuk kondícióval, mint az ellenfél, a hosszú kispadnak köszönhetően két hasonló erősségű sorunk van, így mindenkinek jut pihenő. A védelem ma is jól működött, a támadójátékunk is egyre hatékonyabb.

NB II férfi felnőtt Dél-kelet 3. ford., 10. 07.

P&P Kiskunfélegyházi HTK – Makói KC 29-23 (15-9)

A mérkőzés teljes felvétele ide kattintva nézhető meg.