Sport 2017. október 15. 13:30

Könnyed győzelem - videóval

Magabiztos játékkal a vártnál simábban nyert a P&P Kiskunfélegyházi HTK kézilabdacsapata az NB II délkeleti csoportjának 4. fordulójában. A KHTK zsinórban negyedik sikerét aratta, a szenvedő fél a még veretlen Túrkevei VSE 16-12-es félidőt követően 28-20-ra maradt alul. A bajnokságot hibátlan mérleggel kezdő KHTK az 5. fordulóban az aranyéremre törő Békéscsaba DKSE-t fogadja október 21-én, szombaton 17 órakor a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban.

Két élcsapat találkozott egymással október 14-én, a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. A P&P Kiskunfélegyházi HTK még nem veszített pontot a bajnokság során, a Túrkevei VSE ugyancsak veretlen volt az összecsapásig.

Hazai rohamokkal és vezetéssel kezdődött a mérkőzés, a KHTK rövid idő alatt 5-2-es előnyt épített ki. Ezt követően magmaradt a félegyházi dominancia, a hatékony támadásépítés mellé szoros védekezés párosult, a szünetig négy gólra alakult a csapatok közötti különbség. (16-12)

A fordulás után még tovább nőtt a KHTK előnye, a hazai kapusok átjátszhatatlannak bizonyultak a vendégek számára, akik a második félidőben mindössze nyolc gólt, összesen pedig húsz találatot jegyeztek.

Bagdi Balázs ezúttal is eredményesen játszott, lövéseivel 27-17-re alakult az állás, a végeredmény 28-20 lett, a KHTK magabiztos, fölényes győzelmet aratott.

Varga Dániel (játékos, P&P Kiskunfélegyházi HTK):

Nagy fölénnyel sikerült győznünk, a csapat mentálisan nagyon jól felkészült, fizikálisan felülmúltuk ellenfelünket. Sok ziccert kihagytak, mi pedig értékesítettük helyzeteinket. Eddig százszázalékosak vagyunk, remélem megmarad ez a tendencia.

Miksi István (vezetőedző, P&P Kiskunfélegyházi HTK):

Jól indult a találkozó, védekezésünk és az ehhez kapcsolódó kapusteljesítmény is kimagasló volt. Támadásban felőröltük őket, gyors lerohanásaikat pedig hatástalanítottuk. Nehezebb mérkőzésre számítottam, remélem a bajnokaspiráns Békéscsaba DKSE ellen is megmaradt a lendület. Több formációt kipróbáltunk, gyakoroltuk a kapus nélküli játékot, ami éles szituációkban nagy hasznára lehet a csapatnak.

NB II férfi felnőtt, délkelet 4. ford., 10. 14.

P&P Kiskunfélegyházi HTK – Túrkevei VSE 28-20 (16-12)

A mérkőzés teljes felvétele itt nézhető meg.