Az első Örökös Boldog Iskola kiskunfélegyházi középiskola lett
A Jobb Veled a Világ Alapítvány nagy küldetése már 2014 óta, hogy Boldogságóra Programjával minél több iskolában, és most már minél több óvodában is tanulhassák a gyerekek a pozitív pszichológiára épülő boldogságfokozó gyakorlatokat. A program fővédnöke prof. dr. Bagdy Emőke klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, szupervizor, a pszichológiatudomány kandidátusa, aki társszerzőként is közreműködött az újabb kiadásban megjelent Boldogságóra könyveknek és munkafüzeteteknek.
Jelenleg az országban 350 Boldog Iskola működik, és hazánkon kívül idén szeptembertől további 6 ország iskolái Szlovákia, Románia, Ukrajna, Szerbia, Horvátország, Ausztria is becsatlakoztak a magyar szakemberek által megalkotott személyiségfejlesztő gyerek programba, mely összesen 100.000 gyermeket érint.
A Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Szakképző Iskolája és Kollégiuma már a tavalyi évadban elnyerte a Boldog Iskola címet. A 2017-2018-as tanévben pedig sikeresen pályázták meg, elsőként az Örökös Boldog Iskola kitüntető titulust. Jelenleg az iskolában már 8 csoportban végzik a 10 hónap, különböző témáira épülő feladatokat a kamasz fiatalok.
A csoportok koordinátora Juhászné Keserű Csilla Klára az előző évadban is lelkesen végezte az ezzel járó plusz feladatokat, hiszen a boldogságórák látványos eredménye már kimutatható eredménnyel jár. A program célja, hogy a diákok tudatosan tudják alkalmazni az életük bármely területén a tanultakat. Ismerjék meg önmagukat, a bennük rejlő tehetséget, és a lehető legjobbat hozzák ki a problémás helyzetekből, melyek nap mint nap adódnak az életükben. Városunkban már több iskolában tartanak Boldogságórát, három intézmény szintén átvehette október 5-én, az ünnepélyes keretek között megrendezett, budapesti címátadó ünnepségen és szakmai napon a „Boldog Iskola” címet.
- Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola Platán Utcai Tagintézménye
- Kiskunfélegyházi Darvas Általános Iskola
- Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola
Kiskunfélegyházán így már három általános iskolában és egy középiskolában ismerkedhetnek a tanulók a boldogságóra pozitív hozadékaival.
Az alapítvány egyik támogatója a kiskunfélegyházi Dél-100 Kft, akiknek köszönhető, hogy a boldogságóra könyvek - melyek a szakmai segédanyagokat tartalmazzák - eljuthatnak az iskolákba a pedagógusok részére.
Nagyon fontos, hogy minél korábban megismerkedjenek a gyerekek a Boldogságóra gyakorlataival, ezért reméljük, hogy hamarosan már Boldog Óvodák is lesznek városunkban.
Grófné Czere Anikó Boldogságóra koordinátor