Egészségügy 2017. október 24. 16:30

Energiahatékonysági fejlesztés a nővér- és orvosszállón

Energiahatékonysági fejlesztés a nővér- és orvosszállón
A Bács-Kiskun Megyei Kórház egy pályázat segítségével 145,15 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el a kalocsai és kiskunfélegyházi telephelyein lévő nővér- és orvosszállók energetikai jellemzőinek javítására, és a gazdaságos üzemeltetés feltételeinek megteremtésére – tudtuk meg Szigeti Dórától, a kórház PR menedzserétől.

Az elnyert összeg felhasználásával a kiskunfélegyházi telephelyen egy 8, illetve 4 lakásos nővér- és orvosszálló energetikai felújítására kerülhetett sor. A beruházás során új, műanyag nyílászárókat építettek be, az épületek 12 cm vastag homlokzati hőszigetelést kaptak, valamint megújuló energiaforrásként – a kalocsai helyszínekkel együtt – 99 darab 255 Wp polikristályos napelemet is felszereltek a tetőkre. A beruházásnak köszönhetően a kórház elsődleges energiafogyasztása, üzemeltetési költsége és az üvegházhatást okozó gázok kibocsátása egyaránt jelentősen csökkent, ugyanakkor meglévő és leendő munkatársai és azok családjai számára versenyképes lakhatási körülményeket tud nyújtani. 

Kövessen minket a Facebookon is!