Sport 2017. november 7. 16:30

Hatból hat – továbbra is hibátlan a kézilabdacsapat - videóval

Folytatta győzelmi sorozatát a P&P Kiskunfélegyházi HTK felnőtt férfi kézilabdacsapata, amely november 4-én a pont nélkül álló Köröstarcsai KSK-t látta vendégül a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. A vártnál nehezebb találkozón végig a KHTK vezetett, az akadozó támadójáték mellett a védelem ezúttal is jól muzsikált, ennek köszönhetően az együttes 23-19-re nyert és készülhet a Mezűtúri AFC elleni rangadóra.

A tabellán elfoglalt helyezések ellenére nem várt könnyű összecsapás a P&P Kiskunfélegyházi HTK-ra, a vendég Köröstarcsai KSK az előző szezonban egyszer már megtréfálta az együttest.

A vendégek zárt és kemény védekezése ezen a találkozón is gondot okozott a KHTK játékosainak, akik az első félidőben 4-5 góllal ugyan megléptek ellenfelüktől, de nem tudták eldönteni a mérkőzést. A szünetbeli 15-12-es hazai vezetést követően a második játékrészben feljebb zárkóztak a köröstarcsaiak, de kettő gólnál közelebb nem jutottak, így nem veszélyeztették a KHTK vezetését.

Ellenben a KHTK játékosai nem életük mérkőzését játszották, a temérdek kihagyott ziccer és helyzet sok bosszúságra adott okot, igaz a védekezés most is hatékonyan működött, amit az is bizonyít, hogy a vendégek az egész mérkőzésen mindössze 19 gólig jutottak.

A védekezés megőrzése a továbbiakban kulcsfontosságú lehet, a P&P KHTK-nak elsősorban támadójátékban kell feljavulnia a Mezőtúri AFC elleni november 11-i idegenbeli rangadóra.

Értékelések:

Nagy Lukács (játékos, P&P Kiskunfélegyházi HTK):

Tavaly második lett a Köröstarcsa a bajnokságban, nem rossz együttes, ez most is beigazolódott. Ebből a győzelemből építkeznünk kell a továbbiakban, a Mezőtúr elleni rangadón hatékonyabbnak kell lennünk.

Miksi István (vezetőedző, P&P Kiskunfélegyházi HTK):

Készültünk a Köröstarcsa védekezéséből, ennek ellenére sok hibával játszottunk. Helyzeteink megvoltak, de azokat sok esetben nem váltottuk gólra. A mai napon azt is megmutattuk, hogy képesek vagyunk rossz játékkal is győzni. Mezőtúrra nyerni megyünk, szeretnénk jó eredményt elérni.

NB II férfi felnőtt Dél-kelet 6. ford. 11. 04.

P&P Kiskunfélegyházi HTK – Köröstarcsai KSK 23-19 (15-12)

A mérkőzés teljes felvétele itt nézhető meg.