Kultúra 2014. július 1. 11:00

VIII: Dél-Alföldi Népzenei Tábor Ópusztaszeren

VIII: Dél-Alföldi Népzenei Tábor Ópusztaszeren
Népzenei tábort szervez az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark gyerekek számára július 4-9. között. A táborban a Skanzen épületei között, zenészek segítségével oktatják a Dél-Alföld népzenéjét, népdalait.

Napközben, a tanítások között néprajzi előadásokon, foglalkozásokon, gyakorlati bemutatókon pillanthatnak be az érdeklődők az egykor zárt paraszti közösségek életébe, tárgyi kultúrájába, esténként pedig padkaporos bált rendeznek a skanzen hagyományos közösségi helyiségében, a hódmezővásárhelyi olvasókörben.

Helyszín: Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark Szabadtéri Néprajzi Gyűjteménye

Oktatás: tekerő, klarinét, ének, citera (dél-alföldi muzsika).

Kiegészítő programok: A szabadtéri néprajzi gyűjtemény megtekintése; tánctanítás; kézműves és néprajzi foglalkozások.

Kövessen minket a Facebookon is!