Sport 2017. november 19. 10:50

Magabiztos hazai siker - videóval

Hatékony támadójátékot bemutatva fölényesen nyert hazai pályán a P&P Kiskunfélegyházi HTK felnőtt férfi kézilabdacsapata a Kondorosi KK ellen az NB II-es bajnokság 8. fordulójában, november 18-án. A KHTK nem hagyott kétséget a felől, hogy kié a jobb együttes, a szünetbeli 20-14-es vezetést követően 39-25-re győzött, amivel itthon tartotta a kettő pontot. A sikerrel a KHTK megőrizte második helyét a tabellán, nyolcadik találkozóján hetedik győzelmét aratva.

A Mezőtúri AFC elleni rangadó elvesztését követően győzelemre tört az alsóházba tartozó Kondorosi KK ellen a P&P Kiskunfélegyházi HTK a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. Az első negyedóra félegyházi fölénnyel telt, a védelem jól zárt, amihez eredményes támadójáték párosult.

12-5-ös vezetést követően a vendégek némileg feljebb zárkóztak, de a szünetben hatgólos különbség maradt a csapatok között. (20-14)

A fordulás után ismét rákapcsolt a KHTK, rövid idő alatt tíz gólra nőtt a differencia, változatos, helyenként látványos gólokat láthatott a lelkes félegyházi publikum. Az együttesben mindenki lehetőséget kapott, a betörés, a beálló játék és az átlövések is jól működtek, a zárt védekezéshez kiváló kapusteljesítmény tartozott. (28-18)

A hajrában csupán a gólkülönbség vált kérdésessé, a KHTK játékosai nem vettek vissza a tempóból, sőt a mérkőzés utolsó találatáért ádáz harcot vívtak a kondorosiakkal. Szélpál András végül ezt a párharcot is megnyerte az utolsó pillanatokban szerezte meg együttese 39. gólját, beállítva a 39-25-ös végeredményt.

Jó játékkal, magabiztosan győzött a KHTK és továbbra is harcban áll a bajnoki címért.

Értékelések:

Fekete Márton (játékos, P&P Kiskunfélegyházi HTK):

Az első félidő közepén kicsit bele kényelmesedtünk a meccsbe, de ezt követően újra lendületet vettünk, a második félidőben uraltuk a játékot. Sokat gyakoroltuk az edzéseken a támadásokat, ami gyengébb volt eddig, úgy érzem ebben is fejlődtünk. Mezőtúron az előző fordulóban nyerhettünk volna, remélem tavasszal sikerül visszavágnunk hazai pályán.

Miksi István (vezetőedző, P&P Kiskunfélegyházi HTK):

Meg akartuk mutatni, hogy a mezőtúri elveszített rangadó ellenére továbbra is lendületben vagyunk, jó játékkal kézben tartottuk a mérkőzést. A találkozót gyakorlásra is használtuk, új emberelőnyös figurákat próbáltunk ki, mindenki hozzátett a sikerhez.

NB II férfi felnőtt Dél-kelet 8. ford. 11. 18.

P&P Kiskunfélegyházi HTK – Kondorosi KK 39-25 (20-14)