Sport 2017. december 11. 13:30

Szekszárdiak nyerték a rangadót

Háromesélyes mérkőzéssel folytatódott a női futsal NB I. alapszakasza, az Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls a tabella második helyén álló Agenta Girls Szekszárd FC-t fogadta a 12. fordulóban. Rangadóhoz méltóan izgalmas összecsapást láthatott a publikum, gyors gólváltást követően a szekszárdiak kerültek előnybe. Az Astra hiába küzdött az egyenlítésért, a helyzetek ezúttal kimaradtak. A ziccereket jobban kihasználó vendégek végül 3-1-re győztek, amivel értékes skalpot szereztek Kiskunfélegyházán.

Az alapszakasz egyik legjobb formában lévő csapatát, az Agenta Girls Szekszárd FC-t látta vendégül a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban az Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls december 10-én.

A tabella negyedik helyén álló Astrát fűtötte a visszavágás vágya, legutóbb Szekszárdon a hazaiak nyertek. A szekszárdiakat szépszámú szurkolósereg kísérte el Kiskunfélegyházára, valódi rangadói hangulatot teremtettek a sportcsarnokban.

Nem kellett sokáig várni az első gólokra, az Astrás Krascsenics Petra már a 4. percben betalált, a szekszárdiak részéről azonban egy percen belül érkezett a válasz. (1-1)

Mindkét csapat szervezetten játszott, zárt védekezéssel jól szűkítették a kapu előtti területeket. A szekszárdiak a 8. percben Beke Adrienn találatával a vezetést is megszerezték, de mindkét együttes előtt adódott több gólszerzési lehetőség.

A szünetig nem változott az állás, a fordulást követően az Astra hiába szegezte kapuja elé a szekszárdiakat, az akciók befejezésébe hiba csúszott, a legnagyobb Astrás lehetőség a felső lécen csattant. A vendégek zárt védekezésből indulva gyors és veszélyes akciókat vezettek a fellazult hazai védelem ellen, ezek egyikéből bő tíz perccel a lefújás előtt a harmadik góljukat is belőtték. (1-3)

A hajrában kevés Astra lehetőség alakult ki, a koncentráltan játszó szekszárdiak biztosan őrizték előnyüket és megérdemelten nyertek.

Értékelés.

Dombó János (vezetőedző, Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls):

- Gratulálok a Szekszárdnak, megérdemelten nyertek a mai napon. A játékosaim nem voltak eléggé élesek, hiányzott a megfelelő koncentráció. Egygólos hátránynál adódtak egyenlítési lehetőségeink, de azokat nem használtuk ki. A legjobb formát a következő év elején és tavasszal kell nyújtani, azon dolgozunk, hogy ez megvalósuljon. Szabó Boglárka új pályára lépett az Astrában, a kisbabája megszületését követően még formába kell lendülnie. Bízom benne, hogy régi önmagát fogja idézni tavasszal.

Női Futsal NB I. 12. ford. 12. 10.

Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls – Agenta Girls Szekszárd FC 1-3 (1-2)

Gólszerzők: Krascsenics Petra 4. p., ill. Ganczer Hajnalka 4. p., Beke Adrienn 8. p., Fábián Rebeka 29. p.,