Helyi hírek 2017. december 15. 10:00

Házhoz megy a hivatal – Kihelyezett ügyfélszolgálati pontok nyílnak a városban - videóval

Képgaléria
Öt helyszínen kihelyezett ügyfélszolgálatot működtet januártól a polgármesteri hivatal. Erről legutóbbi ülésén, december 14-én, csütörtökön határozott a képviselő-testület.

Dr. Faragó Zsolt jegyző a döntés előzményeiről elmondta: többször találkoznak azzal a problémával – főleg külsőbb városrészekben, az idősebb korosztály körében –, hogy nehézséget jelent számukra bejutni a városba hivatalos ügyeiket intézni. Ezért régóta tervezik kihelyezett ügyfélszolgálati irodák működtetését a város különböző pontjain.

A kihelyezett ügyfélszolgálatok feladata lesz többek között tájékoztatás nyújtása, az ügyindítás megkönnyítése, a hivatali ügyintézés segítése, az önkormányzat és hivatala ügykörét érintő kérelmek, beadványok átvétele, érkeztetése és továbbítása ügyintézésre. A feladatot egy fő gyakorlott köztisztviselő végzi, az általános ügyfélfogadási rendtől eltérően a hét minden napján más-más városrészben tartva ügyfélszolgálatot.

Az ügyfélszolgálat – egyelőre kísérleti jelleggel – 2018. január 1-jétől indul, az alábbi helyszíneken és időpontokban:

 

Hétfő:             Bankfalu, Csillag Szolgáltató Központ         8.00 – 14.00 óráig

Kedd:              Petőfi lakótelep, Darvas tér 1.                       8.00 – 14.00 óráig

Szerda:            Kossuthváros, Szendrey Júlia u. 1/A.         8.00 – 14.00 óráig

Csütörtök:       Móraváros, Nefelejcs u. 2.                 8.00 – 14.00 óráig

Péntek:            Halesz, XI. körzet 1.                                   8.00 – 12.00 óráig 

Kövessen minket a Facebookon is!