Sport 2017. december 18. 08:30

Ragyogó győzelem – listavezetőt vertek a félegyházi futsalosok

Lelkes hazai publikum előtt legyőzte az eddigi éllovas Miskolci Vénuszt az Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls a leány U15-ös első osztályú futsalbajnokság 13. fordulójában. A korosztályos rangadót az V. Karácsonyi Női Futsal Fesztivál keretében rendezték meg december 17-én, a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. A nagy létszámú hazai közönség feldobta a félegyházi csapatot, amely felszabadult játékkal 10-4-re kiütötte ellenfelét.

A bajnokság harmadik helyén álló Astránál a találkozó előtt abban reménykedtek, hogy sikerül megállítaniuk a listavezető Miskolci Vénuszt. A két csapatot csupán hat pont választotta el egymástól, emellett az Astra egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, így egy esetleges győzelemmel az első hely is elérhetővé válhatott számára.

Az V. Karácsonyi Női Futsal Fesztivál keretében valódi rangadói hangulat várta a játékosokat, a tét és a hazai szurkolók bíztatása a félegyházi együttesre hatott jobban, Siber Glória már a 2. percben előnyhöz jutatta csapatát. (1-0)

A vezető gólt bő tíz percben belül további négy követte, a Siber testvérek mellett Czinege Eszter is elemében volt, szép megoldásai mellé eredményesség is párosult. (5-1)

A miskolciak ügyeletes gólvágója, Tirpák Zsanett ugyan az első félidő hajrájában felhozta csapatát, de 5-3-at követően a félidő utolsó találatát újfent a félegyháziak, Czinege Eszter jegyezte. (6-3)

A háromgólos előny birtokában az Astra taktikusan játszott, mélyen védekezve nem hagyott teret a vendégtámadásoknak. Ellenben hatékony és gyors akciókat vezetett, nagyszerű egyéni megoldások újabb szépségdíjas gólokat eredményeztek. A félegyháziak lelkesen és koncentráltan játszva lemosták ellenfelüket. (10-4)

A fölényes, 10-4-es győzelmet az „Astra család” a szurkolókkal közösen ünnepelte.

Leány Futsal I. osztály U15 13. ford. 12. 17.

Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls – Miskolci Vénusz 10-4 (6-3)

Gólszerzők: Siber Glória 2. p., 9. p., 11. p., 22. p., 33. p., Czinege Eszter 8. p., 19. p., 32. p., Siber Szófia 10. p., 29. p., ill. Tirpák Zsanett 17. p., 19. p., 31. p., Pusztai Zsófia 9. p.