Egészségügy 2018. január 14. 13:00

Robot-doktorok gyógyítanak a kórház gyermekosztályán

Képgaléria
Robot-doktorok gyógyítanak a kórház gyermekosztályán
Dr. Code és társai, azaz igazi robotok érkeztek január 10-én a kecskeméti megyei kórház gyermekosztályának játszó szobájába, hogy vidámabbá tegyék a gyerekek lábadozását.

Egy kecskeméti programozó iskola, a Dr. Code Programozó Iskola társadalmi szerepvállalási programja keretében született meg az ötlet, amelyhez a Bács-Kiskun Megyei Kórház örömmel csatlakozott. Ennek köszönhetően havonta két alkalommal a kórház igényesen kialakított játszószobájában, kifejezetten szórakoztató módon ismerkedhetnek a gyerekek a programozható robotokkal, és egy 3-éltű drónnal.

A szervezők bíznak abban, hogy ez a lehetőség az igényeknek megfelelően rendszeressé válik, és jó tapasztalatokat jelent majd ahhoz, hogy a Dr. Code Programozó Iskola országos partneri köre is tartson ilyen különleges vizitet más városokban is.

Az első alkalommal Palotai András, a Digitális Oktatási Központ ügyvezetője és Kobela Károly oktató mutatta meg a gyerekeknek a programozható robotokat.

 

 

 

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!