Sport 2018. január 15. 18:00

Folytatódott az U12-es kosárlabda-bajnokság

Az elmúlt hétvégén folytatódott az U12-es kosárlabda bajnokság. A félegyházi fiúk és lányok a Constantinum sportcentrumban és a kecskeméti Mercedes Kosárlabda Akadémia pályáján mérkőztek ellenfeleikkel.

Fotó: archív

U12 Bajnokság, 2017/18, 4. forduló - "C" CSOPORT
Ideje: 2018. január 13. (szombat)
Helye: Kiskunfélegyháza, Constantinum Sportcentrum, Jókai u. 4-6.

Miklósi Kékrókák - FTSI fiú"A" 42 : 74
(9:16, 12:19, 10:18, 11:21)

Hazai környezetben, a Constantinum Sportcentrumban játszotta soron következő fordulóját gyermek A csapatunk. Ismerős riválisokkal néztünk szembe, hiszen mindkét ellenfelünkkel játszottunk már az elmúlt hónapok során. Visszafogottan, kissé megilletődötten kezdtük az első mérkőzést. Inkább a kapkodás, mint a begyakorolt játékok domináltak. A félidő környékén kezdtek feloldódni a fiúk, és innentől már egyre több látványos, könnyű pontokat szereztünk. Csapatjátékunkra jellemző, hogy mind a 12 játékosunk pontot dobott ezen a mérkőzésen.

FTSI: Farkas 19, Szemerédi 11, Kósa 10, Kószó 8, Kanyó 7, Fekete P. 6, Kisjuhász 4, Fekete F. 4, Kis 2, Zámbó 1, Lőrincz 1, Rózsa 1.
Edző: Simon Zoltán

FTSI fiú "A" - KKA Mathi"ÁSZ" 52 : 63
(13:16, 18:23, 9:14, 12:10)

A nap második mérkőzésén a Kecskeméti Kosárlabda Akadémia Mathi"ÁSZ" csapata nyerni tudott a kunszentmiklósi gyermekek ellen, így a csoportelső kilétének sorsa a harmadik mérkőzésre maradt. Második ellenfelünk mindkét sorában 2-2 erős fizikumú, magas kisfiú szerepelt, a kérdés az volt, tudjuk-e semlegesíteni az ő játékukat. A válasz csak részben sikerült... Fiaink kőkeményen küzdöttek, az Akadémistákon kívül olykor a játékvezetői ítéletekkel is, és egy végig kiélezett mérkőzésen szoros vereséget szenvedtek. Minden játékosunk maximális dicséretet érdemel, a fejlődés szemmel (és pontokban) látható, de ezen a napon még kevés volt az egy csoporttal feljebb jutáshoz.

FTSI: Farkas 13, Kószó 10, Szemerédi 7, Kósa 6, Fekete F. 6, Kisjuhász 4, Fekete P. 4, Rózsa 1, Kis 1, Zámbó -, Lőrincz -, Kanyó -.

U12 leány: újabb győzelem fiú csapat ellen
U12 Bajnokság "E" Csoport
Ideje: 2018.01.13.
Helye: Kecskemét, Mercedes Kosárlabda Akadémia

KLIKK- Zsiráfok- FTSI LÁNY 40 : 67
(4- 29, 14- 12, 16- 11, 6- 17)

Az első mérkőzésen a KLIKK Zsiráfok csapatával játszottunk, ebben a verseny évadban már harmadszorra. Eddigi mérlegünk egy győzelem és egy vereség, de egy meghatározó játékosunkat hiányolnunk kellett, így nem tudtam mire számíthatunk. Azt gondolom nagyon jól sikerült pótolnunk kieső játékosunk hiányát. Az első negyed álomszerűen indult 29-4- gyel fordultunk, majd a második és a harmadik játékrészt kis különbséggel elvesztettük, de a véghajrá megint a mienk volt. Mindkét ötösömnek volt egy kiemelkedő és egy gyengébb negyede. Védekezésben még mindig akadtak bosszantó hibák, de összességében azt gondolom győzelmünk alapköve az agresszív védekezés volt. Támadásban a kosarak előtt egyre többször megjelent a kooperatív játék. Egyre többször adunk sikeres passzokat, de még mindig sok a kihagyott ziccer.

FTSI: Téglás Tamara 20, Leiz Luca 10, Kőfalvi Dorottya 10, Hevér Réka 8, Retkes Léna 7, Kiss-Fekete Lili 4, Fehér Fruzsina 4, Rádi Boglárka 3, Ladányi Dorina 1, Kovács Nikolett-, Kun Margaréta-, Gábor Zsanna-, Szabó Zita-.
Edző: Fekete-Seres Ildikó

FTSI LÁNY- CEKK 37 : 69
(10- 12, 7- 25, 15- 17, 5- 16)

A második mérkőzést a Ceglédi fiúk csapatával játszottuk, ahol a cél a tisztes helytállás volt. Némileg meglepően indult az első negyed , két pontos hátrányban voltunk, a harmadik játékrészben is csak két ponttal kaptunk ki. Az ellenfél második ötöse erősebbnek bizonyult, a fiúk fizikális előnyüket kihasználva lerohantak minket és könnyű kosarakat szerezve magabiztos előnyre tettek szert.
Mindkét mérkőzésen jó egyéni teljesítmények határozták meg a játékot.

FTSI: Téglás Tamara 22, Fehér Fruzsina 6, Leiz Luca 4, Hevér Réka 2, Ladányi Dorina 2, Kiss-Fekete Lili 1, Kovács Nikolett-, Kun Margaréta-, Gábor Zsanna-, Szabó Zita-, Retkes Léna-, Kőfalvi Dorottya-, Rádi Boglárka-.

(15-8, 19-7, 10-13, 8-6)

Az első mérkőzésen semmi sem sikerült. A játékunkat a kapkodás, a sok kihagyott ziccer jellemezte és az ellenfél csapata is erősebbnek bizonyult, így a mérkőzés végére jelentős előnyre tettek szert.
A második a mérkőzésre nagyot javult a játékunk. Végre kicsit nyugodtabban, jó döntéseket hozva játszottunk, egymásra figyelve passzoltunk és a befejezéseink is pontosabbak lettek. Mindezeknek köszönhetően a mérkőzés végén győzelmet ünnepelhettünk! Minden játékosom becsülettel, végig küzdött a mérkőzéseken, így csakis elégedett lehetek a teljesítményükkel. Külön öröm volt számomra, hogy a félidőben 9 büntetőt értékesítettünk!