Sport 2018. február 4. 10:30

Értékes skalpot gyűjtöttek

Fölényesen, 5-1-re legyőzte a harmadik helyezett Brandmission-Artifex Tolnát az Asrta-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls a női futsal NB I. alapszakaszának 16. fordulójában. A felsőházi rájátszás bebiztosításáért küzdő Astra végig irányította a mérkőzést és ilyen arányban is megérdemelten nyert, amivel nagy lépést tett a negyedik pozíció megtartásáért.

A gólok sorát Godvár Katalin nyitotta, aki már az első percben bevette a vendég tolnaiak kapuját. A korai találat egyben lendületet adott az Astrának a folytatáshoz. Dombó János tanítványai ellenfelük fölé nőttek és Nagy Anett révén az első félidő közepére kettőre növelték előnyüket. (2-0)

A folytatás sem tartogatott fordulatot, az Astra védelme jól állt a lábán, a kapuban Farkas Katalin bravúrosan védett.

A felszabadult játék újabb gólokat eredményezett, előbb Krascsenics Csilla, majd pedig Gál Tímea is betalált, eldöntve a három pont sorsát. (4-0)

A vendégek nem tudták felvenni a ritmust, a hajrában ugyan szépítettek, de egy perccel később Krascsenics Csilla gyorsan válaszolt, kialakítván az 5-1-es végeredményt.

Az Astra a folytatásra nézve is bíztató játékkal fektette két vállra riválisát.

Dombó János (vezetőedző, Asrta-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls):

- Nagyon jó csapatot győztünk le, a tabella harmadik helyén álló Tolna komoly játékerőt képvisel, ukrán légióssal és az év játékosának választott Varga Adéllal. Megérdemelten nyertünk, tudatosan, koncentráltan játszottunk, le a kalappal a lányok előtt. Egyre jobb formába lendülünk, úgy gondolom jó úton haladunk.

Női Futsal NB I. 16. ford. 02. 03.

Asrta-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls – Brandmission-Artifex Tolna 5-1 (2-0)

Gólszerzők: Godvár Katalin 1. p., Nagy Anett 11. p., Krascsenics Csilla 25. p., 36. p., Gál Tímea 27. p. ill. Folk Zsuzsanna 35. p.