Program 2014. július 14. 17:45

Régészeti kiállítás Kecskeméten

Régészeti kiállítás Kecskeméten
A Kecskeméti Katona József Múzeum tisztelettel meghívja Önt a Nagyurak és vezérek - Híres avar leletek a Kiskunságból című állandó régészeti kiállítása megnyitójára 2014. július 18-án, pénteken 11 órára a Cifrapalotába (Kecskemét, Rákóczi út 1.)

Házigazda: Rosta Szabolcs múzeumigazgató, köszöntőt mond: Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét Megyei Jogú Város polgármestere.Megnyitja: Dr. Cseri Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztérium kultúrpolitikáért felelős helyettes államtitkára.

Szakmai megnyitó: Dr. Szentpéteri József régész, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpontja tudományos titkára.

A Kecskeméti Katona József Múzeum állandó régészeti kiállítását Dr. Wicker Erika rendezte.

A bemutatott műtárgyak lelőhelyei: Csanytelek, Ballószög, Bócsa/Kaskantyú, Dunavecse, Fülöpjakab, Gátér, Hetényegyháza, Kecel, Kecskemét, Kiskőrös, Kiskunfélegyháza, Kunadacs, Kunbaracs, Kunpeszér, Kunszentmiklós–Kunbábony, Nagykőrös, Orgovány, Petőfiszállás, Szabadszállás, Tatárszentgyörgy.

A kiállítás létrejöttét támogatták: Emberi Erőforrások Minisztériuma, Kecskemét Megyei Jogú Város, Kecskeméti Katona József Múzeum.

Kövessen minket a Facebookon is!