Sport 2018. március 22. 08:30

Elszalasztott bajnoki cím

Előrehozott bajnoki döntőt játszott a félegyházi játékosokból álló Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls a Miskolci Vénusz ellen a leány futsal I. osztályú U15-ös bajnokság utolsó előtti fordulójában, március 21-én. A képlet egyszerű volt, ha a félegyháziak nyernek, abban az esetben megelőzik miskolci riválisukat a tabella élén. A jól kezdő Astra a második félidő elején már 4-1-re is vezetett, de a lelkesen játszó Miskolci Vénusz nagy küzdelemben kiegyenlített, így kiénekelte a sajtot a félegyháziak szájából. A félegyházi lányok a még keserédesnek tűnő ezüstérem ellenére minden dicséretet megérdemelnek, hiszen csupán egy cserejátékossal játszották végig a teljes szezont.

A hangulatra nem lehetett panasz a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban, lelkes szurkolósereg fogadta a csapatokat az U15-ös futsal bajnoki döntő estéjén.

Az Astra és a Miskolci Vénusz a szezon során két alkalommal találkozott, ősszel 4-3-ra a miskolciak nyertek, legutóbb decemberben 10-4-es félegyházi siker született.

A győzelmi kényszer ellenére lendületesen és hatékonyan kezdtek a félegyházi lányok, Síber Glória bombagóljával bő egy perc után előnybe kerültek. A miskolciakon a korai időkérés sem segített, Czinege Eszter találatával négy percben belül már kettővel vezetett az Astra.

A miskolciak ezt követően némiképp rendezték soraikat, a játék is kiegyenlítettebbé vált. Előbb kapufát rúgtak, majd pedig a 11. percben ígéretes szabadrúgáshoz jutottak, amit gólra váltottak. (2-1)

A szépítés ellenére az Astra irányította a játékot, két kapufa a félegyházi támadásokból is született. A lehető legjobbkor, az első félidő hajrájában ismét kettőre nőtt a különbség, Síber Szófia önfeláldozó becsúszással a vendég kapust megelőzve jutatta a labdát a hálóba. (3-1)

Az Astra kapusa ezt követően több bravúrt is bemutatott, neki is köszönhetően megmaradt a különbség.

A fordulás után alig telt el 20 másodperc ismét a félegyháziak örülhettek, Síber Glória lapos lövését védte be a miskolci kapus. (4-1)

Ekkor úgy tűnt meg lehet a bajnoki cím az Astrás lányoknak, a vendégek ugyan próbálkoztak, de újabb szépítő gólig egészen a 32. percig nem jutottak. Ekkor a korosztályos gólkirály Tirpák Zsanett villant, egy percen belül egy gólra faragta a csapatok közötti különbséget. (4-3)

A 4-3-as állás még mindig a félegyháziaknak kedvezett, de csupán rövid ideig, egy szöglet után ugyanis a miskolciak kiegyenlítettek. (4-4)

Az utolsó 6 perc nyílt támadójátékot és izgalmat hozott. Mindkét csapat eljutott ziccerig, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A miskolciak hosszú labdajáratásokkal taktikusan ölték az időt az egyre kapkodóbb és pontatlanabb félegyháziakkal szemben. Az utolsó másodpercekig nyílt mérkőzés végül 4-4-es döntetlennel zárult, a miskolciak maradtak a bajnokság élén, a félegyháziak pedig a második helyen. Mindkét együttes kötelező győzelemre készül az utolsó körben, így lényegében eldőlt a bajnoki cím sorsa a miskolciak javára.

Leány Futsal I. osztály U15 20. ford. 03. 21.

Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls – Miskolci Vénusz 4-4 (3-1)

Gólszerzők: Síber Glória 2. p., 21. p., Czinege Eszter 4. p., Síber Szófia 18. p., ill. Lovász Emma 11. p., Tirpák Zsanett 32. p., 32. p., Havasi Bernadett 34. p.