Sport 2018. március 22. 10:30

Harmadik hely az alapszakaszban

Pótolta elmaradt mérkőzését a női futsal NB I. alapszakaszának utolsó előtti fordulójából az Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls. Március 21-én a Miskolci Vénuszt fogadta a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. A magyar női futsal válogatott újonnan kinevezett szövetségi kapitánya, Dombó János bő Astrás kerettel érkezett a találkozóra. A lelkesen játszó miskolciak az első félidőben még tartották magukat, végül azonban fejet hajtottak a nagyobb tudás és rutin előtt. Az Astra 7-3-ra nyert, így az utolsó körtől függetlenül harmadikként fejezte be az alapszakaszt, a rájátszásban a Szekszárddal találkozik a döntőbe jutásért.

Az Astra számára bírt nagyobb téttel a találkozó, hiszen a forduló előtt biztossá vált, hogy a Miskolci Vénusz lemarad a felsőházi rájátszásról. A vendégek komolyabb tét nélkül felszabadultan léphettek pályára és az óvatosan kezdő Astra ellen a vezetést is megszerezték a 9. percben. (0-1)

A hazai gólcsend a 14. minutumban tört meg, Szabó Boglárka kígyótérről megeresztett pattogós lövése talált utat a kapuba. Néhány percen belül már az Astránál volt az előny, Halászi Kinga is feliratkozott a góllövők közé. (2-1)

A miskolciaknak jókor jött a félidei szünet, rendezték soraikat és szinte a középkezdésből újfent betaláltak, kiegyenlítve az állást. (2-2)

Az idő előrehaladtával az Astra fölénye egyre nagyobbá vált, ami a gólokban is megmutatkozott. Egy percen belül Szabó Boglárka és Krascsenics Petra is megzörgette a miskolci hálót, eldöntve az összecsapást. (4-2)

A vége kiütés lett, a fáradó vendégek több alakalommal is kapituláltak az utolsó percekben. A kicsit álmosan kezdő Astra összegészében biztosan nyert 7-3-ra.

Mestermérleg:

Dombó János (vezetőedző, Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls):

Jól felkészített fiatal csapat ellen játszottunk. Hétközi mérkőzés révén nehezebben pörögtünk fel, de a végére felőröltük ellenfelünket. A rutin és a hosszabb kispad a mi oldalunkra billentette a mérkőzést, bíztunk benne, hogy a hajrában bebiztosítjuk a győzelmet. Az éllovas Hajdúböszörmény ellen zárjuk az alapszakaszt immáron tét nélkül. A felsőházi rájátszásban a Szekszárddal találkozunk, míg a Hajdúböszörmény a Tolnával csap össze a bajnoki döntőbe jutásért.

Varga Ferenc Siber Mátyás utánpótlásedzőt kérdezte a mérkőzés után:

- Minden elismerésünk edzőként a csapatnak, a lányok elindultak egy úton, amelyen sok megpróbáltatás vár még rájuk. A focit szerető kislányokból kezdenek sportolóvá érni, de még sok munka vár rájuk futball-szakmailag és persze mentálisan is. A mérkőzésre megpróbáltunk a lehető legjobban felkészülni, a bajnoki címért való küzdelem nyomása viszont nagy terhet rótt a csapatra. A rengeteg lelkes szurkoló nagy önbizalmat adott a lányoknak, a gyerekekkel, ismerősökkel megtelt lelátó nagy motiváció volt a csapatnak.

A fáradság miatt a koncentráció csökkent a második félidőben, hibás döntések születtek, amit ellenfelünk azonnal kihasznált. Egymás után két gólt kaptunk, ami padlóra küldte a csapatot. Mindenki kiadta magából a pályán, amit tud, de a bajnoki címhez most ez kevés volt, gratulálok ellenfelünknek. Elkeseredésre nincs okunk, nagy büszkeség az ezüstérem a félegyházi lányoknak.

Női Futsal NB I. 20. ford. 03. 21.

Astra-4IG-Kiskunfélegyházi Bulls – Miskolci Vénusz 7-3 (2-1)

Gólszerzők: Szabó Boglárka 14. p., 29. p., Halászi Kinga 17. p., 37. p., Krascsenics Petra 28. p., Godvár Katalin 37. p., Nagy Anett 38. p., ill. Palakovics Laura 9. p., Váradi Cintia 21. p., Szőke Zsuzsanna 39. p.