Sport 2018. március 25. 09:00

Pontot érő feltámadás

Két rossz szériában lévő csapat találkozott egymással a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság északi csoportjában, március 24-én. Az ősszel jól szereplő Kiskunfélegyházi HTK II. kezdeti lendülete tavasszal megtört, a vendég Izsáki Sárfehér SE legutóbbi 10 bajnokiját elveszítette, így az alsóházban tanyázott. A mérkőzés nem várt fordulatokat tartogatott, az izsákiak már 3-0-ra is vezettek, végül azonban a félegyháziak itthon tartották az egyik pontot.

A Kiskunfélegyházi HTK II. az erőviszonyok alapján győzelemre készült, plusz motivációt adhatott a játékosoknak, hogy első alkalommal léphettek pályára idén a Honvéd Sporttelepen. Ősszel 5-0-s félegyházi siker született Izsákon, ennek ellenére most az izsákiak kezdtek jobban. Több védelmi hibát, figyelmetlenséget kihasználva bő félórát követően 3-0-ra vezettek.

Többgólos hátrányban erőtlenül, sok pontatlansággal játszottak a félegyháziak. Meddő fölényüket csupán a 78. percben váltották gólra, ekkor Keresztesi Zoltán érkezett jó ütemben egy beadásra, amit értékesített. (1-3)

A szépítés lendületet adott a félegyháziaknak, alig telt el még egy perc, amikor is Szabó Tamás ziccerbe került és nem hibázott. (2-3)

A hajrára elolvadt az izsákiak tetemes előnye, a KHTK II. egyre nagyobb fölénybe került. Az erőfeszítést újabb gól koronázta, szögletet követően Nádasdi Gergő kiegyenlített. (3-3)

Ezt követően a félegyháziaknak a vezetés megszerzésére is megvolt az esélyük, de a ziccerek kimaradtak. A végeredmény az ellentétes félidőket látva igazságosnak mondható, a félegyházi játékosok maguknak tették nehézzé a mérkőzést.

Értékelés:

Nádasdi Péter (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK II.):

- Támadólag léptünk fel, de a védekezésre nem ügyeltünk az első félidőben. Elkerülhető gólokat kaptunk, jelentős hátrányba kerültünk. Pozitívum, hogy sikerült pontot mentenünk, ennek ellenére csalódott vagyok. A sikerért többet kell tenniük a játékosoknak, mind a mérkőzéseken, mind pedig az edzéseken.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 20. ford. 03. 24.

Kiskunfélegyházi HTK II. – Izsáki Sárfehér SE 3-3 (0-3)

Gólszerzők: Keresztesi Zoltán 78. p., Szabó Tamás 80. p., Nádasdi Gergely 89. p. ill. Duna Rudolf 16. p., 19. p., Csordás Zoltán 32. p.