Sport 2018. április 1. 09:00

Jóleső győzelem

Három nyeretlen mérkőzést követően megszakította negatív szériáját a Kiskunfélegyházi HTK II. a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság 21. fordulójában. A félegyházi együttes azt a helvéciát győzte le, amely mindössze egy pontot szerzett a 2017/18-as szezonban. A magabiztos, 6-0-s siker egyúttal önbizalom növelő lehet a sérülésektől sújtott félegyházi csapat számára a bajnokság hátralévő szakaszát nézve.

Ideálisnak tűnő ellenféllel találkozott a Honvéd Sporttelepen a Kiskunfélegyházi HTK II. A kisebb gödörben lévő együttes a még nyeretlen és sereghajtó Helvéciai SE-t fogadta.

Ősszel 3-1-re a félegyháziak nyertek, a hazai játékosok most is győzelemre törtek. A KHTK II. esélyeit növelte, hogy a megyei I. osztályú együttes szabadnapja miatt több játékos is pályára lépett a kettes csapatban.

Jól kezdte a mérkőzést a KHTK II., alig telt el 4. perc, Koncz Miklós megszerezte a vezetést. A vendégek ugyan helyzetekig, ziccerekig eljutottak, de ezeket nem lőtték be, ellenben a félegyháziak a 33. percben ismét betaláltak. Szabó Tamás gólját követően 2-0-s állással mentek szünetre a csapatok.

A félidőben leszakadt az ég, de a szakadó esőt követően tovább folytatódott a játék a mély talajú pályán.

Gólokat ismét a félegyháziak szereztek, a fáradó helvéciai védők nem tudták tartani a lépést a KHTK II. támadóival. Hat perc leforgása alatt Nagy Viktor kétszer, míg Valkovics Gábor egyszer talált be. Az i-re a pontot Keresztesi Zoltán tette fel, aki a 90. percben állította be a 6-0-s végeredményt.

Az eredményt tekintve könnyed győzelmet aratott a Kiskunfélegyházi HTK II., amivel megtörte nyeretlenségi sorozatát.

Nádasdi Péter (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK II.):

Kisebb gödörben vagyunk, ez a győzelem még nem jelenti feltétlenül azt, hogy kilábaltunk belőle. Dolgozunk tovább, szerencsére a megyei I. osztályú csapat szabadnapos volt, így több meghatározó játékos pályára lépett a megyei II. osztályú együttesben. Sok gólt lőttünk, szerencsére nem kaptunk, bár az első félidőben több ziccert is engedtünk a vendégeknek, akik a helyzeteiket nem használták ki. Nehéz helyzetben vagyunk, mivel sérülés miatt 6-7 játékosunk hosszabb-rövidebb időre kidőlt, emiatt sem számítok könnyű tavaszra.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 21. ford. 03. 31.

Kiskunfélegyházi HTK II. – Helvéciai SE 6-0 (2-0)

Gólszerzők: Koncz Miklós 4. p., Szabó Tamás 33. p., Nagy Viktor 56. p., 58. p., Valkovics Gábor 62. p., Keresztesi Zoltán 90. p.