Program 2014. július 17. 08:00

Kosárfonó tábor Tiszaalpáron

Kosárfonó tábor Tiszaalpáron
Vessző, gyékény, kosár- és szalmafonó tábort szervez a Duna-Tisza-közi Népművészeti Egyesület 2014. július 21-től 26-ig.

A táborba várják a fonás iránt érdeklődő mestereket, pedagógusokat,  akik iskolai munkájuk során az oktatásban, szakkörökben használhatják a megszerzett tudást, valamint a tevékenység iránt érdeklődő fiatalokat is.

A kosárfonást Kanalas János népi iparművész, a szalmafonást Csáki Ildikó oktatja majd.

A táborban hántolt, hántolatlan és zöldvesszőből a legalapvetőbb hagyományos háztartási tároló kosarak (kenyeres, gyümölcsös és krumplis kosár) fonását tanulhatják meg az érdeklődők. A gyékényfonás tanítása során különböző tároló edények, valamint kalapok és kisállatok készítését sajátíthatják el. Szalmából aratási jelképek (borona, esőcsiga, aratókoszorú), apróbb gyerekjátékok és botbábuk valamint egyszerűbb karácsonyfa díszek készítésének módjával ismerkedhetnek meg a résztvevők.


Információ és jelentkezés:

Csáki Ildikó: 06/20/517-5026, email: [email protected]
Kanalas János: 76/424-497

 

Kövessen minket a Facebookon is!