Helyi hírek 2018. április 12. 11:00

Napelemek segítik a Mezgé energiaellátását - videóval

Képgaléria
Mintegy 80 millió forintos energetikai beruházás valósult meg a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Intézmény kollégiumában. Ennek köszönhetően a közeljövőben már napelemek nyújtják a villamosenergia jelentős részét a végfalon, a pincében és a padláson elvégzett hőszigetelési munkálatok miatt. Az iskola költségeit a nyílászárók cseréje is csökkenti.

A szakképző intézmény vezetője elmondta, hogy a beruházás megvalósítása 100 százalékos támogatási pénzből valósulhatott meg a KEHOP 5.2.10. pályázat keretében, amelyet fenntartójuk, a Földművelésügyi Minisztérium is támogatott.

Rózsa Pál hozzátette, hogy a Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Intézmény mindennapi munkájában, az oktatásban is fontos szerepet kap az ökoszemlélet alakítása, hiszen a városban elsőként viselhetik . az „ökoiskola” címet. Ez a beruházás a környezetvédelemhez is hozzájárul.

H. S.
 

Kövessen minket a Facebookon is!