Helyi hírek 2018. április 16. 12:30

Minden U11-es csapat Kiskunfélegyházán lépett pályára a 7. fordulóban

Április második hétvégéjén lezajlott az U11-es korosztály 7. fordulója, az FTSI minden csapata Kiskunfélegyházán szerepelt. Minden csoportban volt „testvér-csata” is, hiszen a három érintett csoportban 2-2 FTSI-s társulat játszott.

A legmagasabb csoport a „D” jelű volt számunkra, ahol a Batthyány és József Attila Iskola csapata mellé egy bajai lánycsapat csatlakozott. Az első feldobásnál rögtön a két hazai volt pályán. Kurucz Kornélia és Szabó Csaba csapatai csaptak össze április 15-én, vasárnap a városi sportcsarnokban. Az első tíz perc végére ugyan csak ötpontos volt a különbség, de ezt folyamatosan tudta növelni a Batthyány csapata, így végül magabiztos győzelemmel zártak. „A pályán minden bejött, amit terveztünk. Pontos, lendületes támadásokkal folyamatosan növeltük az előnyünket” – mondta Szabó Csaba edző.

A második meccsen a lendületet vett győztes csapat a Bajai NKK / B csapatát is folyamatos vezetés mellett múlta felül.

A harmadik találkozóra a Józsefesek is új erőre kaptak, és szívvel-lélekkel dolgoztak a bajai lányok ellen, akiket sikerült is megverni, így egy győzelem – egy vereség lett a mérlegük, ezzel megőrizve helyüket, míg a Batthyány egyel feljebb jutott.

A „F” csoportban a Platán kezdte a szereplést a Kecskemét csapata ellen. Egy negyed ide - egy oda végül a KKA jött ki jobban a mérkőzésből. A hatpontos győzelem után a Constantinummal is hasonló módon „végeztek”. Bár volt egy kiemelkedő játékos a hazaiaknál Varga Evelin személyében, a kevesebb rutinnal rendelkező, néhány hete kosarazó társai minden igyekezetük ellenére sem tudták felvenni a kellő ritmust.

A „családon belüli” mérkőzés szoros csatát hozott. Nádasdi Péter és Síber Rita játékosai fej-fej mellett haladva, az első tíz perc után 17-16, a második negyed után 23-23-as eredményt produkáltak. A második félidőre kicsit többet tudott adni magából a Platános csapat, így a harmadik és negyedik negyedet nyerve tudtak győzni, ezzel a csoportban maradást kiharcolni.

A számunkra érdekelt legalacsonyabb csoportban szintén kecskeméti vendégekkel kezdett a Darvas Iskola csapata. Erős kezdés után, kis hullámvölggyel nyerték a félegyházi gyerkőcök a találkozót. Meghazudtolva, hogy csupán néhány hónapja kosaraznak.

Ezt követte a Dózsa Iskola és a ceglédiek megmérettetése. A CEKK-es lányok magabiztos kezdése után először kettő, majd a huszadik perc végére hatpontos előnnyel mentek félidőre. A Dózsás gyerekek a szünet erőre kapva, egy egál negyedet hoztak, majd a mérkőzés utolsó 5 percében meg is fordították azt, három pontos győzelmet aratva.

Az elmaradhatatlan „testvér-csatára” a csoport két győztes csapataként a Platán és Dózsa csapatai futottak föl. Mindkét gárda pihenő után kezdte a meccset. Ezt a „lakótelepiek” sokkal jobban hasznosították, és már az első percekben előnyt szereztek. Mind a 4 játékrészt magabiztosan nyerve lett a csoport legeredményesebbje Nádasdi József csapata.