Sport 2018. április 23. 12:35

Kiszakadt a gólzsák

Kiütéses, 8-0-ás sikert aratott hazai pályán a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata a megyei I. osztályú bajnokság 22. fordulójában. A KHTK hatmeccses győzelmi szériája legutóbb Kalocsán megszakadt, most sikerült a javítás. A vendég Akasztó FC rossz formában, hat nyeretlen találkozóval a háta mögött nem tanúsított nagy ellenállást. A hajrára összeeső, elfáradó és tíz emberrel fogyatkozó vendégcsapat nagy zakóba futott bele Kiskunfélegyházán.

A Kiskunfélegyházi HTK az Akasztó FC ellen próbálta feledtetni a Kalocsa elleni vereséget. A vendég Akasztó legutóbb a Kalocsát győzte le októberben, azóta minden találkozóját elveszítette. Ősszel némi meglepetésre az Akasztó 1-0-ra megverte a félegyházi együttest, amely visszavágásra készült.

A gólok sorát Palásti Sándor nyitotta a 7. percben, majd a 37. minutumban Koncz Miklós megduplázta az előnyt. (2-0)

Biztos vezetés tudatában sem vett vissza a KHTK, előbb egy szélről belőtt labdát vágott Huszka Milán a léc alá, majd pedig egy jogosan megítélt büntetőt Koncz Miklós váltott gólra. (4-0)

Az utolsó félórában Marsa Levente percei következtek, akinek a lövő kedve mellé eredményesség és pontosság párosult, három átlövése is utat talált az akasztói kapuba.

A mérkőzést tíz emberrel fejezték be a vendégek, Lázár Zsoltot szándékos utánrúgásért a 76. percben leküldte a játékvezető, amit követően Koncz Zsolt játékos-edző is eredményesnek bizonyult, szépségdíjas szabadrúgása vágódott a hálóba. A KHTK ilyen arányban is megérdemelten nyert az összeeső vendégcsapat ellen.

Koncz Zsolt (játékos-edző, Kiskunfélegyházi HTK):

- Feltolt védekezéssel készültünk, változtattunk a taktikán, ami úgy érzem be is jött. Az első perctől kezdve nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, a mi akaratunk érvényesült, megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Vártam már azt, hogy hazai pályán ilyen eredményes játékot mutassunk, szép gólokat szereztünk, megyünk tovább ezen az úton.

Bács-Kiskun Megyei I. 22. ford. 04. 22.

Kiskunfélegyházi HTK – Akasztó FC 8-0 (2-0)

Gólszerzők: Palásti Sándor 7. p., Koncz Miklós 37. p., 56. p., Huszka Milán 54. p., Marsa Levente 61. p., 82. p., 86. p., Koncz Zsolt 80. p.

Piros lap: Lázár Zsolt 76. p. (Akasztó)