Sport 2018. április 23. 10:30

Hat gólt rúgtak a félegyháziak

Tovább építette győzelmi szériáját, zsinórban hetedik sikerét aratta a Kiskunfélegyházi Vasutas SK Helvécián a megyei III. osztályú labdarúgó bajnokság északi csoportjában. Az őszi 5-4-es Vasutas győzelemmel záródó találkozóhoz hasonlóan ezúttal is sok gól esett. A jó formában lévő és a tabella második helyén álló félegyházi együttes előzetesen nem számíthatott könnyű találkozóra a negyedik pozícióban lévő Helvéciai VSE otthonában, azonban a 11. percben Makai Zoltán góljával előnybe került. A vezetés csupán pár percig tartott, a helvéciaiak a 15. minutumban egalizáltak (1-1). Ezt követően ismét a Vasutas pillanatai következtek, Kiss István három perc leforgása alatt duplázni tudott, a szünetben maradt a 3-1. A fordulás után a helvéciaiak megszerezték második találatukat, így a hajrában szoros végjátékra volt kilátás. Az utolsó negyedóra a félegyháziaknak sikerült jobban, előbb Abonyi Péter, majd pedig Fodor Ferenc és Szűcs Sándor is betalált, fölényessé téve a győzelmet. Újabb sikerükkel a félegyháziak a Ladánybenei LC mögött egy pontos hátrányban továbbra is második helyen állnak a tabellán.

Bács-Kiskun Megyei III. Észak 22. ford. 04. 22.

Helvéciai VSE – Kiskunfélegyházi Vasutas SK 2-6 (1-3)

Gólszerzők: Kovács Péter 15. p., Reibl Roland 52. p. ill. Makai Zoltán 11. p., Kiss István 29. p., 31. p., Abonyi Péter 78. p., Fodor Ferenc 86. p., Szűcs Sándor 91. p.