Helyi hírek 2014. július 19. 12:50

Égbe szálló fohászok

Égbe szálló fohászok
Megjelent Szász András kiskunfélegyházi író, publicista, fotós új könyve.

A kiadvány voltaképpen gyűjtemény, melynek különlegességét az adja, hogy kizárólag a kiskunfélegyházi katolikus közösség legnépszerűbb imáit és egyházi énekeit tartalmazza – százötven évre visszamenőleg! Alapjául az a több szatyornyi – családi ereklyeként féltve őrzött – régi imádságos és énekeskönyv szolgált, melyeket a templomi felhívásra a félegyházi hívek bocsátottak az író rendelkezésére. A használattól elrongyolódott könyvek, bibliák némelyike a két világháború hadszíntereit is megjárta, túlélve a viszontagságokat. Mindez annak a bizonyítéka, hogy elődeink fontosnak tartották az imádkozást. Híres festők festményeivel, metszeteivel illusztrált imakönyvet nagyon sokan készítettek, és készítenek napjainkban is. Ebben a könyvben egyetlen reprodukció sincs. Annál több virág, pillangó, napkelte, napnyugta, tavasz, nyár, ősz és tél, egyszóval minden, ami Isten teremtette gyönyörű világunk része.

A 124 oldalas, kemény borítójú, színes képekkel gazdagon illusztrált kiadvány ajánlóját Dr. Bábel Balázs, a Kalocsa-kecskeméti Főegyházmegye érseke írta.

A könyv kiskunfélegyházi bemutatóját valószínűleg szeptemberben, a kecskemétit októberben tartják.

Kövessen minket a Facebookon is!