Sport 2018. május 20. 10:45

Őrzi harmadik helyét a KHTK

Magabiztos játékkal 3-0-ra győzött hazai pályán a Kiskunfélegyházi HTK a Lajosmizsei VLC ellen a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 26. fordulójában, május 19-én. A bajnoki hajrát a harmadik helyről várhatja a KHTK, ha a hátralévő két mérkőzését is megnyeri, akkor a többi eredménytől függetlenül bronzérmesként zár.

A Kunszállás elleni sikerrel, illetve a Kecel FC vereségével az előző körben a harmadik pozícióba lépett előre a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata a megyei I. osztályú bajnokságban. A harmadik hely megtartásáért a középmezőnyben található Lajosmizsei VLC megverése előzetesen nem ígérkezett nehéz feladatnak, ősszel a KHTK Lajosmizsén is nyerni tudott.

Az első félidőben gólt nem, csupán helyzeteket láthatott a félegyházi publikum, a hazai mezőnyfölény nem eredményezett találatot.

A fordulást követően viszonylag gyorsan góllá érett a nyomás, Szabó Attila szabadrúgásból bizonyult eredményesnek az 56. percben. (1-0)

A vezetést hamarosan újabb találatok követték, a megzavarodott vendégcsapatot előbb Zs. Juhász István mattolta közelről, majd pedig Marsa Levente szerezte meg szokásos gólját. (3-0)

A KHTK nyolc perc alatt eldöntötte a mérkőzést, a hátralévő időben tovább is nőhetett volna a különbség, de a helyzetek kimaradtak, így az állás sem változott. A félegyházi csapat magabiztosan nyert és két fordulóval a szezon vége előtt továbbra is harmadik a tabellán.

Koncz Zsolt (játékos-edző, Kiskunfélegyházi HTK):

- Az első félidőben nem tudtunk akkora nyomást helyezni az ellenfélre, mint amilyet szerettünk volna. Ettől függetlenül irányítottuk a játékot, a legfontosabb az volt, hogy itthon tartsuk a három pontot. Két nehéz mérkőzés van hátra a bajnokságból, a harmadik hely szempontjából saját kezünkbe van a sorsunk, minden találkozón győzni akarunk.