Helyi hírek 2014. július 21. 18:45

Közeleg a parlagfűszezon

Közeleg a parlagfűszezon
Július utolsó hetében, augusztus elején támad a pollen. A tavalyinál várhatóan több virágpor lesz a levegőben. Az ÁNTSZ közlése szerint dúsan nő a parlagfű, mivel a száraz telet csapadékos tavasz követte és júniusban, júliusban is sok eső esett.

Az ÁNTSZ kiemelte, hogy nem késő a parlagfű kaszálása, a gyomirtás. A pollenmennyiségre vonatkozó előrejelzés a július végi, augusztusi időjárás függvényében még változhat.A friss előrejelzések szerint az allergiások hamarosan tapasztalhatják az első tüneteket: orrfolyást, tüsszögést, torok- és szemviszketést, könnyezést. Az ÁNTSZ azt javasolja, hogy a betegek már most konzultáljanak a kezelőorvosukkal a szezont megelőző gyógyszerszedésről, hogy felkészítsék szervezetüket a várható allergén hatás mérséklésére.

Kövessen minket a Facebookon is!