Egészségügy 2018. május 30. 13:30

Prosztata hőkezelés a városi kórházban

Prosztata hőkezelés a városi kórházban
Június 6-ától úgynevezett prosztata hőkezelésre is lehetősége lesz az érintett betegeknek a félegyházi városi kórház egynapos sebészetén – tudtuk meg dr. Járomi Péter urológus adjunktustól.

A szakember elmondta, hogy a termoterápia, azaz a prosztata hőkezelés főleg prosztatamegnagyobbodás és prosztatagyulladás esetén hozhat számottevő előnyöket a beteg számára. A beavatkozás lényege, hogy mikrohullámok segítségével 50 fokos hőmérsékletre melegítik fel a prosztatát. Egyetlen, mintegy félórás kezeléssel a prosztata mérete és a gyulladás okozta tünetek (gyakori vizelés, alhasi fájdalom…) csökkenthetők, prosztatamegnagyobbodás esetén akár évekre megszűnhetnek a panaszok, az addig szedett gyógyszerek csökkenthetők, vagy elhagyhatók.

Azok, akik hasonló panaszoktól szenvednek, az urológiai szakrendelésen jelentkezhetnek. Időpont kérhető a 76/801-675-ös telefonszámon. A kezelés részleteire visszatérünk.
 

Kövessen minket a Facebookon is!