Sport 2018. július 14. 13:00

Csapatversenyt nyertek a Fénypárducok

Képgaléria
Csapatversenyt nyertek a Fénypárducok
Taksonyban, Füzesgyarmaton és Orosházán ragadtak íjat a KHTK – Fénypárducok Íjász Szakosztály tagjai az elmúlt két hétvégén.

Taksonyban, a BTDSE által szervezett történelmi kvalifikációs versenyen heten vettek részt a félegyháziak. Sajnos a kvalifikációt teljesítését szó szerint elfújta a viharos erejű szél, amely 10-15%-ot rontott az íjászok teljesítményén.

Eredmények:
Mozsár Máté vadász íj 1. hely
Dürgőné Kovács Piroska vadász íj 1. hely
Horváth Csenge vadász íj 3. hely
Dürgő Csaba vadász íj 4. hely
Horváth Anna történelmi íj 5. hely
Vasné Köteles Anita vadász íj 6. hely
Vas Tibor vadász íj 8. hely


A történelmi kvalifikációs versenyek sorozata július 7-én, Füzesgyarmaton az Arany Sólyom HIE II. Tanácserdei Örömíjász Versenyén folytatódott. Az időjárás ezúttal kegyes volt a résztvevőkhöz, a szemerkélő eső a rendezvény kezdete előtt elállt. A 21 célos versenyen ezúttal négy fővel vettek részt a Fénypárducok és közülük hárman, Horváth Csenge, Vasné Köteles Anita és Dürgő Csaba sikeresen teljesítették a kvalifikációs szintet.

Eredmények:
Horváth Csenge vadász íj 2. hely
Dürgő Csaba vadász íj 3. hely
Vasné Köteles Anita vadász íj 4. hely
Vas Tibor vadász íj 7. hely


Másnap, Orosházán egy egész más jellegű, 1+1 lövéses 3D-s versenyen 8 fővel vettek részt a Fénypárducok. A verseny a DAR 3D sorozatának második állomása volt. A kitűnően megépített pálya nagy kihívások elő állította a kezdő és a haladó íjászokat is. A találkozón teljesítményükkel kiérdemelték a legeredményesebb csapat kitüntető címet, amelynek elismeréseként egy vesszőfogóval lettek gazdagabbak, hála az Orosházi Íjász Egyesületnek.

Eredmények:
Vasné Köteles Anita longbow 1. hely
Dürgő Zsófia vadász íj 1. hely
Dürgőné Kovács Piroska vadász íj 1. hely
ifj. Bencze László vadász íj 2. hely
Kis János longbow 2. hely
Tompai Tímea vadász íj 2. hely
Dürgő Csaba vadász íj 11. hely
Vas Tibor vadász íj 12 .hely

A Fénypárducok támogatói: Integrál ZRT. , Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium

További információk:

https://www.facebook.com/fenyparducok/

http://www.fenyparducok.hu/
 

Kövessen minket a Facebookon is!