Helyi hírek 2014. július 24. 19:00

Közokirat-hamisítás miatt kell felelnie

Közokirat-hamisítás miatt kell felelnie
Hamis igazolással akarta intézni jogosítványát egy 33 éves kecskeméti férfi, de lebukott.

A Kecskeméti Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya nyomozást folytatott közokirat-hamisítás miatt D. János 33 éves kecskeméti lakos ellen.

A férfi április 10-én vezetői engedélyt igényelt az okmányirodában, melynek során bemutatta a szükséges iratokat, az illeték megfizetését igazoló csekket, valamint egy olyan igazolást, mely szerint április 3-án utóképzésen vett részt. Az ügyintézőnek átadott közokiratról azonban kiderült, hogy hamis, azt nem az igazoláson feltüntetett vizsgabiztos állította ki. Ennek okán a gyanúsított nem kapott vezetői engedélyt.

A férfi elismerte a bűncselekmény elkövetését.

A rendőrség a nyomozást a napokban befejezte, a keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldte a Kecskeméti Járási Ügyészségnek.

Kövessen minket a Facebookon is!