Helyi hírek 2018. július 22. 10:00 Forrás: kiskunfelegyhaza.hu

Keresik a legjobb magyar bűnmegelőzési gyakorlatot

Keresik a legjobb magyar bűnmegelőzési gyakorlatot
Az Európai Bűnmegelőzési Hálózat (EUCPN) 2018-ban a „Közösségi rendészet” témájában legjobbnak ítélt bűnmegelőzési gyakorlatot jutalmazza az Európai Bűnmegelőzési Díjjal (ECPA). A közösségi rendészet mind az objektív, mind a szubjektív biztonság és védelem növelésének egyik fontos eszköze. Épp ezért Magyarország legeredményesebb projektjét keresik, amelyben a helyi partnerek együttműködve, közösen dolgoznak a biztonság megteremtése érdekében. A győztes 10 ezer euró, két további díjazott 5-5 ezer euró összegű pénzjutalomban részesül. A magyar nemzeti jelölt kiválasztása céljából várják a szervezetek jelentkezését.

Az Európai Bűnmegelőzési Díjjal minden évben a meghatározott témában legjobbnak ítélt európai bűnmegelőzési projektet jutalmazzák. Az Európai Unió Tanácsának osztrák elnöksége a közösségekkel való együttműködésre fókuszál, így 2018-ban a „Közösségi rendészet” témájába illeszkedő jó gyakorlatok közül kerülhet ki a díjazott.

Minden tagállam egy projektet jelölhet a díjra. A projekt jelöléséről a tagállam EUCPN nemzeti képviselője dönt, amely Magyarország esetében a Belügyminisztérium Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács Titkársága. A díj átadására ünnepélyes keretek között, a Legjobb Gyakorlatok Nemzetközi Konferenciáján kerül sor december 5-én Ausztriában, Bécsben.

Jelentkezni a mellékelt angol és magyar nyelven kitöltött adatlap elektronikus elküldésével lehet. Az adatlap egyes pontjai alatt található szövegdobozok mérete kiterjeszthető. Videók, fényképek és elektronikus kiadványok nem mellékelhetőek az adatlaphoz, azok majd csak a Legjobb Gyakorlatok Konferencia keretében mutathatóak be.

A pályázati felhívásra jelentkezhetnek többek között helyi önkormányzatok, rendőrkapitányságok, oktatási intézmények, civil szervezetek, ifjúsági szervezetek, gazdasági társaságok, pártfogó felügyelői szolgálatok, egyházi szervezetek, illetve egyéb önkéntesen létrejött szervezetek.


Az EUCPN által meghatározott bírálati szempontok az alábbiak:

- a projekt a hagyományos bűnözés megelőzésére és/vagy csökkentésére irányul az éves felhívásban megjelölt témán belül;

- a projekt eredményeiről hatásvizsgálat készült, és a projekt megvalósította legtöbb, vagy valamennyi célkitűzését. A projekt első számú mért eredménye, minden más hatást megelőzően, a bűnelkövetés csökkenésére és a biztonság növelésére gyakorolt hatása;

- a projekt a lehetőségekhez mérten innovatív, új módszereket vagy megközelítéseket alkalmaz;

- a projekt partnerek együttműködésén alapul;

- a projekt alkalmas arra, hogy más tagállamokban működő szervezetek/csoportok reprodukálják.


Ennek kapcsán a pályázat tartalmazza a projekt költségvetésére vonatkozó információkat, a felhasznált forrást, a végrehajtás menetét. A pályázónak megfelelő tudással, jó kommunikációs készséggel kell rendelkeznie a pályázatát a Bécsben rendezendő konferencián angol nyelven, magas szakmai színvonalon be kell mutatnia.

A mellékelt angol és magyar nyelven kitöltött adatlapokat szeptember 5-éig kell elküldeni az [email protected] email címre.

Az EUCPN nemzeti képviselő fenntartja a jogot arra, hogy ne állítson magyar nemzeti jelöltet abban az esetben, ha a jelentkező projektek közül a bírálat alapján szakmailag egyik projekt jelölése sem támogatható.

További kérdés esetén az [email protected], illetve a 06 1 462 7592-es telefonszámon állnak rendelkezésre.



 

Kövessen minket a Facebookon is!