Sport 2018. július 25. 10:00

Három hét alatt négy Országos Bajnoki részvétel

A nyár általában a kikapcsolódás, felüdülés, rekreáció ideje, azonban vannak, akik ez idő alatt is szorgalmasan dolgoznak azon, hogy a legtöbbet kihozzák magukból. Vannak, akik korán kelnek, és akadnak, akik későn feküdnek. Sokat tesznek azért, hogy míg más, valahol az országban pihen, addig ők keményen dolgoznak egy célért. A sportolóknak a nyári szünidő is edzéssel telik, és a korosztályos gyerekeknek ekkor szervezik meg az országos bajnokságokat. Így számukra a pihenés is csak az edzés része.

Endre Barna a 10 évesek Országos Delfin Bajnokságán szerepelt Győrben, ahol a 6 versenyszámából 3-ban teljesített egyéni csúcsot, és gyorsúszásban, valamint mellúszásban remekül mozgott a vízben a 10 hónapja elkezdett technikai korrekciónak szép végrehajtását mutatva be.

Sipos L. Adél a 11 évesek, míg Turucz Zoé a 10 évesek Cápa Országos Bajnokságán indulhatott az előzőekben megúszott szintidőiknek köszönhetően. A lányok 9 versenyszámban indultak, melyből 4 alkalommal múlták felül eddigi legjobb időeredményeiket és képviselték a Jogging színeit Miskolcon is. Adél 100 m pillangóúszásban országos ranglista 3. időeredménnyel várhatta a versenyt, amelynek utolsó napján a 12. helyezést szerezte meg egyik kedvenc versenyszámában.

Az uszodai versenyszámok után a természetes közegben is megmérettették magukat a Jogging Plus versenyzői a Veresegyházi Aquatlon Országos Bajnokságon, július 15-én. A veresegyháti tó hűvös vizében teljesített úszótávok után már-már terepfutást idéző erdei pályán lehetett teljesíteni futó távokat.

Újonc 1 kategóriában (100 m úszás – 500 m futás) Szalontai Roland 7. lett, Kovács Mátyás 18., Máriás Zalán 19., Zsigó Attila 25. Ők csapatban 4. helyen végeztek. Újonc 2. kategóriában (200 m úszás – 1 km futás) Kis Roland 17., Endre Barna 27., Rádi Gellért 45. Ők csapatban 9. helyen végeztek. Turucz Zoé 37., Tőgyi Viola 39., Rogozsán Bánk 68., Juhász Dominik 70.; Gyermek kategóriában (300 m úszás – 2 km futás) Szekeres Norbert 40., Domokos Kószó Marcell 44. helyezést szerezte meg.

Július 21-én rendezték meg hazánk egyik legnagyobb hagyományokkal rendelkező országos triatlon versenyét a XXXIV. Fadd-Dombori Triatlon Fesztivált, több száz igazolt versenyzővel.

A nyárias időben, a kellemesen meleg víz, biztosított kerékpárpálya és gyors futópálya várta a Jogging Plus Szuperinfó Futóklub igazolt triatlon versenyzőit, akik kitűnő egyéni eredményekkel tértek haza sportfesztiválról.

Újonc 1 kategóriában (100 m úszás – 2 km kerékpár – 0,5 km futás) Kovács Mátyás 9., Máriás Zalán 14. helyen végzett.

Újonc 2. kategóriában (200 m úszás – 4 km kerékpár – 1 km futás) Kis Roland 19., Rádi Gellért 21.,  Rogozsán Bánk 26. helyezettek lettek.

Gyermek kategóriában (300 m úszás – 8 km kerékpár – 2 km futás) Szekeres Norbert 58. helyezett lett.

Több éves kihagyás követő rövid felkészülési időszak után Hegyi Brigitta újra rajthoz állt a triatlon versenyen, ahol az előkelő 4. helyen végzett a NŐI A 18-24 korcsoportjában (750 m úszás – 20 km kerékpár – 5 km futás)

Felkészítő edzők: Németh László, Bács Ferenc, Szabó László, Hegyi Dóra és Patonai Gábor.

A versenyzőknek gratulálnak, a szülőknek köszönik a támogatást!