Kitüntették a városi fejlesztések felelősét, Hartyáni Gyulát
A főtanácsos családjával Kecskeméten él, onnan jár naponta munkába Félegyházára. Kapcsolata a várossal már fiatal korában kezdődött, hiszen középiskolai tanulmányait Kiskunfélegyházán, a Petőfi Sándor Gépészeti Szakközépiskolában végezte. Ezt követően a Miskolci Műszaki Egyetem dunaújvárosi karán szerzett gépészmérnöki képzettséget. Diplomája megszerzése után nem sokkal a városházán, a fejlesztésekkel, beruházásokkal foglalkozó osztályon kapott munkát, és ezt ma már vezető munkatársként végzi. Ahogy fogalmazott: "Félegyháza már hosszú évek óta a második otthonom."
– Melyek voltak az első benyomásai, amikor munkába állt Félegyházán?
– Azt rögtön tudtam, hogy sok lesz a feladat. Láttam, hogy sok a földes, sáros utca. Első tennivalóim között voltak ezek járhatóvá tétele, valamint a lakossági útépítések megszervezése és a járdaépítés. Később a vízgazdálkodási ágazat feladatait is el kellett látnom. Ehhez tartozik a vízellátás, a szennyvíztisztító és a vízműtelep fejlesztési munkálatainak koordinálása. Ezen kívül foglalkoztam a parkolók építésével, a szobrok áthelyezésének megszervezésével. Mindezeket a munkákat figyelemmel kell kísérnem a tervezéstől a műszaki előkészítésig, és kivitelezésig. Tehát a döntés megszületésétől, a kivitelezés átadásáig. A partnereinkkel, tervezőkkel és kivitelezőkkel folyamatosan egyeztetni kell mindent annak érdekében, hogy a beruházás a város elképzeléseinek, elvárásainak megfelelően készüljön el.
– Kiterjedt a munkaterülete. Az elmúlt 25 évben melyek voltak azok a munkák, amelyek a legnagyobb kihívást jelentették, amelyek megvalósítására büszke?
– Elsőként a lakossági utak építését és a szennyvízcsatorna-hálózat megépítését kell említenem. Mindkettő nagyon sok embert érintett a városban. Megvalósításuk során az érintettekkel folyamatosan kapcsolatot kellett tartanom, meggyőzni őket a beruházás fontosságáról, és kérni őket, hogy türelemmel viseltessenek az építéssel járó átmeneti kellemetlenségekkel szemben. De szép feladatnak tartottam a haleszi és a selymesi ivóvízellátás megoldását is.
– Látható, hogy szereti a munkáját. Mi ennek a szépsége?
– Az, amikor ezeregy probléma megoldása után megvalósul valami, és látni lehet, hogy az adott feltételek között a legjobb produktumot tudjuk átadni a közösségnek.
– Mi lesz az elkövetkező időszak legnagyobb kihívása?
– A legkiemelkedőbb a Zöld város program megvalósítása. Ez a városnak, és személy szerint nekem is nagyon nagy erőpróbát jelent. A városközpont felújítása, a munkálatok előkészítése, összehangolása, a gördülékeny kivitelezés megvalósítása bizony nagy kihívás.
– A sok munka mellett, ha akad szabadideje, mivel tölti?
– Szerencsére kertes házban lakunk, és szeretek kertészkedni. A növények gondozása, a fűnyírás megnyugtat. Ha adódik egy kicsit hosszabb szabadidő, akkor feleségemmel, gyerekeimmel és unokáimmal szeretünk kirándulni a hegyekbe, elsősorban a Mátrába.
s. r.