Sport 2018. augusztus 5. 18:00

Országos bajnoki cím és érmes helyezések

A 48. Országos Szenior Úszóbajnokságon vett részt a Kiskun Vízi- és Szabaidő Sportegyesület öt tagja augusztus 3-a és 5-e között Gyulán. Az eseményen négy ország, 52 egyesületének 407 versenyzője vett részt. Két Országos Bajnoki címet, három ezüst és négy bronzérmet nyertek a félegyházi sportolók – mondta el lapunknak Ónodi László csapattag.

Magyar bajnok lett korcsoportjában Simon Géza, aki megnyerte a 100 és 200 méteres mellúszást, második helyezést ért el az 50 méteres mellúszásban és a 200 méteres vegyes úszásban.

Sebők János korcsoportjában második lett a 100 és a 200 méteres pillangóúszásban, a 200 méteres vegyes úszásban pedig harmadik lett.

Terbe Ákos korcsoportjában a harmadik helyezést ért el a 200 méteres mellúszásban.

Ónodi László korcsoportjában az 50 méteres hátúszásban negyedik, az 50 méteres gyorsúszásban az ötödik helyen végzett.

A 4x50 méteres gyorsváltó bronzérmet nyert, a váltó tagjai: Simon Géza, Sebők János, Ónodi László, Móczár Zoltán.

A bajnokságon rajthoz állt az egész magyar élmezőny, ugyanis ez a találkozó volt a szeptemberben Szlovéniában rendezendő Szenior Úszó Európa Bajnokság főpróbája. A félegyházi egyesületből Simon Géza indulhat eredményei alapján.