Sport 2018. szeptember 9. 12:00

Összeomlás a második félidőben

Kiütéses vereségbe szaladt bele hazai pályán a Kiskunfélegyházi Vasutas SK szeptember 8-án, a megyei II. osztályú bajnokság északi csoportjának 5. fordulójában. Az első félidő kiegyenlített játékát követően a vendég Hírös-ÉP könyörtelenül kihasználta helyzeteit. A hazai csapatból többen lesérültek a mérkőzés során, ami további nehezítette a gárda dolgát.

A félegyházi rangadón elért döntetlent követően újabb nehéz mérkőzésre készült a Kiskunfélegyházi Vasutas SK a Hírös-ÉP ellen. A vendég együttes színeiben több korábbi NB I-es játékos is pályára lépett.

A gólok sorát éppen egyikük, Csordás Csaba kezdte el a 6. percben, de Makai Zoltán büntetőjét követően a 10. percben gyorsan érkezett hazai válasz. (1-1)

A döntetlent nem tudta tartani a szünetig a Vasutas, a félidő hajrájában Lantos Henrik szerzett gólt, amivel ismét előnybe került a Hírös-ÉP. (1-2)

A félegyházi együttesből sérülés miatt Makai Zoltánt, Abonyi Pétert és Kiss Istvánt is le kellett cserélni a találkozó során, talán ennek is köszönhetően a védelmi megingásokat gólokkal büntették a leshatárról kiugró vendégjátékosok. Az utolsó negyedórában a heves reklamálások ellenére több lesgyanús szituációt elengedett a partjelző, amivel fölényessé vált a Hírös-ÉP sikere.

Mestermérleg:

Gerecs Attila (vezetőedző, Kiskunfélegyházi Vasutas SK):

- Rutinos, korábbi NB I-es játékosokkal állt fel a Hírös-Ép, a megyei II. osztály egyik bajnokesélyes csapata. Véleményem szerintem három találatuk is les szituációból született, szinte egy vonalból láttam az eseteket a kispadtól. Emellett az is nehezítette a dolgunkat, hogy 1-1-et követően több játékosom is lesérült, az ellenfél talán túlzó kemény játékát engedte a játékvezető.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 5. ford. 09. 08.

Kiskunfélegyházi Vasutas SK – SC Hírös-ÉP 1-7 (1-2)

Gólszerzők: Makai Zoltán 10. p., ill. Csordás Csaba 6. p., Lantos Henrik 44. p., 78. p., 79. p., 87. p., Ronkó Zsolt 54. p., Varga Zoltán 71. p.