Sport 2018. szeptember 16. 11:00

A hajrában tartották itthon a 3 pontot

Két jóformában lévő csapat találkozott a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság északi csoportjának soros fordulójában a Honvéd Sporttelep hátsó pályáján szeptember 15-én. A Kiskunfélegyházi HTK két győzelem mellett egy döntetlent ért el eddig, míg a vendégként érkező Helvéciai SE három mérkőzésen hat pontot szerzett. Kiegyenlített játékot hozott a találkozó, egészen a hajráig kellett várni az első gólra, amit a csereként pályára lépő Kádár Tamás játékos-edző ért el a 83. percben. Mellette a 89. minutumban egy jogosan megítélt büntetőből Kadosa Zsolt bizonyult eredményesnek. Újabb sikerével a KHTK II. a második helyre lépett előre a tabellán.

A Helvéciai SE legutóbb a Kunszállást, míg a KHTK II. a Kiskunmajsa FC múlta felül, így mindkét együttes bizakodva készült a találkozóra.

Az első félidő kevés hazai lehetőséget hozott, de a vendégcsapatnak sem sikerült gólt szereznie. A döntetlen szagú mérkőzésen a KHTK II. játékos-edzője, Kádár Tamás a 71. percben állt be csereként, ami mint utólag kiderült nyerő döntésnek bizonyult. Bő tíz perccel később egy beívelést akrobatikus mozdulattal értékesített, amivel vezetéshez jutatta csapatát. (1-0)

A gól lendületet adott a félegyházi gárdának, az újabb lehetőségek egyikéből ziccer, majd jogos büntető született, amit Kadosa Zsolt váltott gólra. (2-0)

A Kiskunfélegyházi HTK II. némileg szerencsés körülmények között nyerte meg a mérkőzést.

Kádár Tamás (játékos-edző, KHTK II.):

- Az ellenfél igencsak megnehezítette a dolgunkat, szervezetten védekezett, kevés helyzetig jutottunk. Pontatlanul játszottunk, ezért próbáltam felrázni a csapatot, a cserék lendületet adtak, ami elégnek bizonyult az újabb győzelemhez. Gratulálok a játékosoknak, nem gondoltam volna, hogy ilyen előkelő pozícióba kerülünk a bajnokság elején.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 6. ford. 09. 15.

Kiskunfélegyházi HTK II. – Helvéciai SE 2-0 (0-0)

Gólszerzők: Kádár Tamás 83. p., Kadosa Zsolt 89. p. (11-esből).