Sport 2018. október 7. 10:30

Emberelőnyben sem ment

Kihagyott büntető és védekezésbeli hibák vezettek a Kiskunfélegyházi Vasutas újabb vereségéhez hazai pályán október 6-án az Izsáki Sárfehér SE ellen a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokságban. A félegyházi csapat már az első percben hátrányba került, végig az eredmény után futott és az egy félidőnyi emberelőnyét sem tudta gólra váltani.

Az előző körben első győzelmét megszerző Kiskunfélegyházi Vasutas SK az ugyancsak alsóházbeli Izsáki Sárfehér SE-t fogadta. A védekezés nem tartozik a félegyházi együttes erényei közé, ez most is igazolódott. A lelkesen és agilisan játszó vendég gárda bő negyedórát követően kétgólos előnybe került.

0-2-es állás után visszakapaszkodott a mérkőzésbe a Vasutas, Czinege Ákos a 27. percben szépített, majd az egyenlítésre is megvolt az esély, de a jogos büntető kimaradt. (1-2)

A vendégcsapat tíz emberrel egygólos előnyből várta a második félidőt és a 49. percben újfent két találattal vezetett. (1-3)

Gerecs Attila vezetőedző csapata nem tudta kihasználni emberelőnyét, görcsösen, pontatlanul játszott. Ellenben az Izsák lendületes, gyors ellenakciókat vezetett, több alkalommal ziccerig eljutva. Az állás már nem változott, a félegyházi együttes ismét kikapott hazai pályán.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 9. ford. 10. 06.

Kiskunfélegyházi Vasutas SK – Izsáki Sárfehér SE 1-3 (1-2)

Gólszerzők: Czinege Ákos 27. p., ill. Dunai Rudolf 1. p., 49. p., Víg Gábor 17. p.

Piros lap: Víg Gábor 45. p. (Izsák)