Közélet 2018. október 20. 13:00

Elrajtolt a megyei Prima-díj közönségszavazása a neten

Képgaléria
Elrajtolt a megyei Prima-díj közönségszavazása a neten
10 példakép, 10 értékes életút és 10 példamutató munkásság – megvan az idei év megyei Prima díj jelöltjeinek névsora.

Nyilvánosságra hozta a VOSZ Bács-Kiskun Megyei Szervezetének elnöksége annak a 10 kategória-győztesnek a nevét, akiket a közösség az idén a tudomány, a művészet, a kultúra és a sport valamely területén végzett tevékenységükért kifejezetten példaértékűnek ítélt.

A szeptember óta folyamatosan zajló jelölések során beérkező több száz javaslat közül választották ki a meghirdetett 10 kategória 1-1 nyertesét. Ők már valamennyien győztesek, hiszen a szakterületükön az idei évben a közösség az ő munkájukat és tevékenységüket tekintette kiemelkedőnek és példaértékűnek. Közülük fog kikerülni a 2018. évi 3 megyei Prima-díjasa és a nagyközönség által online szavazás útján kiválasztott közönségdíjasa - adta hírül a baon.hu.

A VOSZ megyei elnöksége nagy szerepet szán a széles nagyközönségnek azáltal, hogy a www.primadij.hu internetes oldalon közönségszavazást indít el, amelynek célja, hogy kiderüljön, ki a 10 kategória-győztes közül a közönség kedvence. A mintegy 3 héten át tartó szavazás pénteken vette kezdetét. A fent említett weboldalon megtalálható a 10 kategória-győztes neve és munkásságának bemutatása, hogy ezzel is megkönnyítsék a szavazók dolgát. Szavazni akár naponta is lehet.

A tét nem kevesebb, mint félmillió forint, amely összeget a közönségszavazás nyertese a novemberben megrendezendő nagyszabású megyei Prima-díjátadó gála keretében vehet majd át. Ugyancsak adják át a fenti győztesek közül 3 személynek a 3 megyei Prima-díjat is, amelyek mellé a magas erkölcsi elismerésen túl 1-1 millió forintnyi pénzjutalom is jár.


A 10 kategóriában győzelmet aratott személyek névsora:

• Magyar irodalom: Lezsák Sándor – költő, drámaíró (Lakitelek)

• Magyar színház- és filmművészet: Danyi Judit – színművész (Kecskemét)

• Magyar képzőművészet: ifj. Kunhegyesi Ferenc – festőművész (Kiskőrös)

• Magyar tudomány: N. Kovács Zita – művészettörténész, főmuzeológus (Baja)

• Magyar oktatás és köznevelés: Kiss Róbert – középiskolai mestertanár (Kecskemét)

• Magyar építészet és építőművészet: Borbély Lajos – építész (Kecskemét)

• Magyar sajtó: Balogh Andrea Johanna – egészségügyi szakújságíró és menedzser, kommunikációs szakértő (Kecskemét)

Magyar sport: Csontos Piroska (Piró) – atléta, paralimpikon (Kiskunfélegyháza)

• Magyar népművészet és közművelődés: Zsigóné Kati – népi iparművész tojásfestő, a tojásdíszítés királynője (Kecskemét)

• Magyar zeneművészet: Gerhát László – zongoraművész, karmester (Kecskemét).


 

Kövessen minket a Facebookon is!