Munkahelyi elsősegélynyújtó képzés
Bármelyik munkahelyen előfordulhat, hogy valamelyik munkavállaló rosszul lesz, esetleg kisebb vagy komolyabb baleset éri. A szakszerű, hatékony elsősegélynyújtás feltétele, hogy képzett elsősegélynyújtó adja az első segélynyújtást, így a mentők megérkezéséig, az első orvosi ellátásig akár életet menthet a begyakorlott mozdulatsorokkal. Az alábbi hatályos jogszabályok alapján a munkáltatók kötelesek képzett elsősegélynyújtókat kijelölni, foglalkoztatni.
A „munkavédelemről” szóló 1993.évi XCIII. törvény értelmében (46. §) a munkahelyen – jellegének, elhelyezkedésének, a veszélyforrásoknak, a munkavállalók létszámának, a munkavégzésből és a munkakörnyezetből származó hatások és egészségkárosító kóroki tényezők figyelembevételével, valamint a munka szervezésének megfelelően – biztosítani kell a munkahelyi elsősegélynyújtás tárgyi, személyi és szervezési feltételeit.
A „munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről” 3/2002. (II. 8.) SZCSM–EüM együttes rendelet értelmében minden munkahelyen és műszakban a tevékenység és a munkafolyamatok veszélyességétől, illetve az ott dolgozók számától függően, a munkavállalók közül kiképzett, elsősegélynyújtásra kijelölt személy jelenlétét kell biztosítani.
Oktatók:
Dr. Augusztin Gábor (kardiológus, belgyógyász, foglalkozás egészségügyi szakorvos (elmélet)
Dr. Lódi Brigitta (család- és foglalkozás-egészségügyi szakorvos, BLS instruktor (gyakorlat)
Létszám: maximum 12 fő, igény esetén új időpontban is meghirdetik az oktatást.
A jelentkezési lapot legkésőbb november 5-éig kell visszaküldeni a [email protected] email címre. Bővebb tájékoztatás a 76/501-102-es telefononszámon kérhető.
A jelentkezési lap innen tölthető le.
A képzés témái:
Elmélet |
Gyakorlat |
|
|
|
|