Sport 2018. november 9. 15:00

U18 fiúk: Ötperces rövidzárlat

Hullámzó játékot követően 67-83-ra maradt alul hazai környezetben a Félegyházi TSI U18-as fiú kosárlabdacsapata a Szentesi KK ellen a regionális fiú junior bajnokság 6. fordulójában. A félegyházi együttes a csoport egyik legerősebb gárdáját fogadta és az első negyed néhány perces rövidzárlatát követően került sokpontos hátrányba, ami mint utólag kiderült megpecsételte a találkozó sorsát.

Edzői beszámoló (Simon Zoltán):

„A csoport egyik legerősebb csapatát fogadtuk tegnap este hazai pályán a bajnokság 6. fordulójában nem túl kedvező előjelekkel. Molnár Ádám betegség, Horváth Tamás pedig sérülés miatt volt kénytelen kihagyni a találkozót, sőt, mindketten valószínűleg több hétre is kiesnek.

Jól kezdtük a találkozót, az 5. percben 10:6-ra vezettünk, mint kiderült, utoljára. A következő 5 perc rémálomba illő volt. 17:0-át produkált a Szentes, amivel a negyedet 23:10-re megnyerte. A saját térfelünkön vesztett labdák, kihagyott ziccerek, amelyből ellenfelünk fast break kosarakat dobott … rövidzárlat, amely mint kiderült, megpecsételte a végeredményt.

A folytatásban állandósulni látszott a különbség. Voltak mélypontjaink, hasonló hibákból a 16. percben (15:36), a félidő 25:40, valamint a 27. percben 37:58, de a csapat erejét jelzi, hogy a harmadik negyed végére felzárkóztunk 48:60-ra.

Felcsillanni látszott a reményünk, amely azonban tiszavirág életű volt. Egyetlen játékosunk aki képes volt tartani a szentesiek 206 cm-es centerét, Szeri Gábor kipontozódott, őt pár perc után követte Kincses Barnabás is, így a végére a tisztes helytállás maradt, amely sikerült is.

A vereség ellenére dicséret illeti a fiúkat, hiszen küzdöttek, dolgoztak becsülettel, de az elején összeszedett nagy hátrány végzetesnek tűnt. A pozitív dolgokból kell merítenünk, és a szentesi visszavágón javítani.

Köszönjük ellenfelünk sportszerű játékát, valamint a játékvezetők kifogástalan ténykedését.”