Sport 2014. augusztus 4. 09:13

Országos bajnoki címet szerzett Papp Laura Fadd- Domboriban

Fadd- Domboriban rendezték meg augusztus 2-án a XXX. SporTolna Triatlon Fesztivál Országos Bajnokságot. A Jogging Plus Szuperinfó Futóklub Triatlon Szakosztályának versenyzői összességében két érmet és további két pontszerző helyet szereztek. Az Európa Kupa Gálára végül ketten kvalifikálták magukat.

A versenyt technikai elemekben gazdag pályán rendezték meg.

Az úszásnak a Duna holtágán az evezős pálya adott otthont. A kerékpáros pálya kevés emelkedővel, több éles fordítóval lett kialakítva. A futásra kijelölt pálya pedig többféle futófelülettel, szintkülönbségekkel és kanyarokkal várta a résztvevőket.

A Fadd- Dombori verseny az elmúlt 30 évben az egyik legrangosabb triatlon eseményévé nőtte ki magát, melyen közel ezren álltak rajthoz.

A megmérettetésen egyúttal kvalifikálni lehetett a gyermek és serdülő korosztályoknak a 2014. augusztus 10-én Tiszaújvárosban megrendezésre kerülő Európa Kupa Gálára, ahol a ranglista legjobb 16 helyezettjei indulhatnak el.

A félegyházi csapatból az újoncok között Papp Laura kiválóan szerepelve győzött. A legkisebbeknél Trungel-Nagy Zalán harmadik, míg Domokos-Kószó Marcell negyedik lett.

Az újoncok második korcsoportjában Hegyi Boglárka a hatodik helyet szerezte meg.